Pirmakursių stovykloje galės dalyvauti ir neįgalieji

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 14 d. ketvirtadienis

Prasidedant studijoms, aukštosios mokyklos rengia pirmakursių stovyklas, tačiau jose dalyvauti galimybę turi ne kiekvienas. Šiais metais Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė suteikia išskirtinę progą tokioje stovykloje sudalyvauti tiek labai norintiems ir kupiniems energijos, tiek studentams su negalia – visi turi teisę įsilieti į studentišką gyvenimą.

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) rengiama jau tradicine tapusi stovykla suteikia unikalią progą susipažinti su universitetu, studentišku gyvenimu, pabendrauti tiek su kitais pirmakursiais, tiek su vyresniais studentais ir turiningai praleisti savaitgalį.

„Subalansuotas fuksas 2014“ šiais metais vyks du pirmuosius rugsėjo savaitgalius (6-7 ir 13-14 dienomis). Šįkart stovykla bus išskirtinė tuo, kad joje galės dalyvauti ir asmenys, turintys negalią. Taip pat bus siekiama supažindinti VDU studentus su neįgaliųjų integracijos problemomis, skatinti toleranciją, laužyti stereotipus bei parodyti, kad universitete visi yra lygūs.

Ši pirmakursių stovykla bus pirmoji Lietuvoje, kuri yra pritaikyta ir studentams su negalia. VDU Studentų atstovybės prezidento Justino Petkaus teigimu, ši iniciatyva – tai žingsnis, kurį reikėtų žengti visoms aukštųjų mokyklų savivaldoms.

Studentų atstovybės prezidentas viliasi, kad tokių stovyklų ir iniciatyvų atsiras ir daugiau – juk studentas su negalia yra lygiai toks pats žmogus, kaip ir visi kiti. Tačiau svarbu paaiškinti ir kitiems studentams, kaip reikėtų elgtis su neįgaliaisiais – jie taip pat nori įsitraukti į universitetines veiklas, visur dalyvauti bei studentauti. „Kartais tenka susidurti su įvairiais stereotipais ar pasiteisinimais, pavyzdžiui, „Nežinau kaip su juo elgtis“, todėl yra svarbu išaiškinti, kad asmenys su negalia nėra išskirtiniai, jiems reikia to paties, ko ir visiems kitiems“, – sakė VDU Studentų atstovybės viceprezidentė Lina Paulauskaitė.

VDU studentas Martynas Vitkus, turintis judėjimo ir regos sutrikimų, teigia, kad jei ir vėl būtų pirmakursis, tikrai pasinaudotų galimybe sudalyvauti tokioje stovykloje. „Tai puiki proga įsilieti į kolektyvą, susipažinti su būsimais kursiokais, o didžiausias pliusas – smagiai praleistas laikas. Labai džiaugiuosi Studentų atstovybe, kad ji ryžosi šiam žingsniui, bei tikiuosi, jog ir toliau viskas eis tik geryn“, – sako vaikinas.

Pasak studento, dalyvavimas tokiose veiklose turi abipusę naudą, žmonėms daug lengviau atsiskleisti tokioje aplinkoje. Jis įsitikinęs, kad tokia patirtis yra neįkainojama ir pasitaiko tik kartą gyvenime. Dauguma neįgaliųjų jaučiasi nedrąsiai kitoje aplinkoje su naujais žmonėmis, be to, visi, kuriems universitetas yra kažkas naujo, jaučiasi gan nepatogiai, todėl stovykla yra puiki terpė artimiau susipažinti ir susibendrauti. Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį, kad itin svarbu pačiam pasiteirauti kitų, ar kam nors reikia pagalbos – ne visi yra drąsūs patys jos paprašyti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »