Pirmakursių stovykloje galės dalyvauti ir neįgalieji

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 14 d. ketvirtadienis

Prasidedant studijoms, aukštosios mokyklos rengia pirmakursių stovyklas, tačiau jose dalyvauti galimybę turi ne kiekvienas. Šiais metais Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė suteikia išskirtinę progą tokioje stovykloje sudalyvauti tiek labai norintiems ir kupiniems energijos, tiek studentams su negalia – visi turi teisę įsilieti į studentišką gyvenimą.

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) rengiama jau tradicine tapusi stovykla suteikia unikalią progą susipažinti su universitetu, studentišku gyvenimu, pabendrauti tiek su kitais pirmakursiais, tiek su vyresniais studentais ir turiningai praleisti savaitgalį.

„Subalansuotas fuksas 2014“ šiais metais vyks du pirmuosius rugsėjo savaitgalius (6-7 ir 13-14 dienomis). Šįkart stovykla bus išskirtinė tuo, kad joje galės dalyvauti ir asmenys, turintys negalią. Taip pat bus siekiama supažindinti VDU studentus su neįgaliųjų integracijos problemomis, skatinti toleranciją, laužyti stereotipus bei parodyti, kad universitete visi yra lygūs.

Ši pirmakursių stovykla bus pirmoji Lietuvoje, kuri yra pritaikyta ir studentams su negalia. VDU Studentų atstovybės prezidento Justino Petkaus teigimu, ši iniciatyva – tai žingsnis, kurį reikėtų žengti visoms aukštųjų mokyklų savivaldoms.

Studentų atstovybės prezidentas viliasi, kad tokių stovyklų ir iniciatyvų atsiras ir daugiau – juk studentas su negalia yra lygiai toks pats žmogus, kaip ir visi kiti. Tačiau svarbu paaiškinti ir kitiems studentams, kaip reikėtų elgtis su neįgaliaisiais – jie taip pat nori įsitraukti į universitetines veiklas, visur dalyvauti bei studentauti. „Kartais tenka susidurti su įvairiais stereotipais ar pasiteisinimais, pavyzdžiui, „Nežinau kaip su juo elgtis“, todėl yra svarbu išaiškinti, kad asmenys su negalia nėra išskirtiniai, jiems reikia to paties, ko ir visiems kitiems“, – sakė VDU Studentų atstovybės viceprezidentė Lina Paulauskaitė.

VDU studentas Martynas Vitkus, turintis judėjimo ir regos sutrikimų, teigia, kad jei ir vėl būtų pirmakursis, tikrai pasinaudotų galimybe sudalyvauti tokioje stovykloje. „Tai puiki proga įsilieti į kolektyvą, susipažinti su būsimais kursiokais, o didžiausias pliusas – smagiai praleistas laikas. Labai džiaugiuosi Studentų atstovybe, kad ji ryžosi šiam žingsniui, bei tikiuosi, jog ir toliau viskas eis tik geryn“, – sako vaikinas.

Pasak studento, dalyvavimas tokiose veiklose turi abipusę naudą, žmonėms daug lengviau atsiskleisti tokioje aplinkoje. Jis įsitikinęs, kad tokia patirtis yra neįkainojama ir pasitaiko tik kartą gyvenime. Dauguma neįgaliųjų jaučiasi nedrąsiai kitoje aplinkoje su naujais žmonėmis, be to, visi, kuriems universitetas yra kažkas naujo, jaučiasi gan nepatogiai, todėl stovykla yra puiki terpė artimiau susipažinti ir susibendrauti. Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį, kad itin svarbu pačiam pasiteirauti kitų, ar kam nors reikia pagalbos – ne visi yra drąsūs patys jos paprašyti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »