Pirmakursių stovykloje galės dalyvauti ir neįgalieji

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 14 d. ketvirtadienis

Prasidedant studijoms, aukštosios mokyklos rengia pirmakursių stovyklas, tačiau jose dalyvauti galimybę turi ne kiekvienas. Šiais metais Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė suteikia išskirtinę progą tokioje stovykloje sudalyvauti tiek labai norintiems ir kupiniems energijos, tiek studentams su negalia – visi turi teisę įsilieti į studentišką gyvenimą.

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) rengiama jau tradicine tapusi stovykla suteikia unikalią progą susipažinti su universitetu, studentišku gyvenimu, pabendrauti tiek su kitais pirmakursiais, tiek su vyresniais studentais ir turiningai praleisti savaitgalį.

„Subalansuotas fuksas 2014“ šiais metais vyks du pirmuosius rugsėjo savaitgalius (6-7 ir 13-14 dienomis). Šįkart stovykla bus išskirtinė tuo, kad joje galės dalyvauti ir asmenys, turintys negalią. Taip pat bus siekiama supažindinti VDU studentus su neįgaliųjų integracijos problemomis, skatinti toleranciją, laužyti stereotipus bei parodyti, kad universitete visi yra lygūs.

Ši pirmakursių stovykla bus pirmoji Lietuvoje, kuri yra pritaikyta ir studentams su negalia. VDU Studentų atstovybės prezidento Justino Petkaus teigimu, ši iniciatyva – tai žingsnis, kurį reikėtų žengti visoms aukštųjų mokyklų savivaldoms.

Studentų atstovybės prezidentas viliasi, kad tokių stovyklų ir iniciatyvų atsiras ir daugiau – juk studentas su negalia yra lygiai toks pats žmogus, kaip ir visi kiti. Tačiau svarbu paaiškinti ir kitiems studentams, kaip reikėtų elgtis su neįgaliaisiais – jie taip pat nori įsitraukti į universitetines veiklas, visur dalyvauti bei studentauti. „Kartais tenka susidurti su įvairiais stereotipais ar pasiteisinimais, pavyzdžiui, „Nežinau kaip su juo elgtis“, todėl yra svarbu išaiškinti, kad asmenys su negalia nėra išskirtiniai, jiems reikia to paties, ko ir visiems kitiems“, – sakė VDU Studentų atstovybės viceprezidentė Lina Paulauskaitė.

VDU studentas Martynas Vitkus, turintis judėjimo ir regos sutrikimų, teigia, kad jei ir vėl būtų pirmakursis, tikrai pasinaudotų galimybe sudalyvauti tokioje stovykloje. „Tai puiki proga įsilieti į kolektyvą, susipažinti su būsimais kursiokais, o didžiausias pliusas – smagiai praleistas laikas. Labai džiaugiuosi Studentų atstovybe, kad ji ryžosi šiam žingsniui, bei tikiuosi, jog ir toliau viskas eis tik geryn“, – sako vaikinas.

Pasak studento, dalyvavimas tokiose veiklose turi abipusę naudą, žmonėms daug lengviau atsiskleisti tokioje aplinkoje. Jis įsitikinęs, kad tokia patirtis yra neįkainojama ir pasitaiko tik kartą gyvenime. Dauguma neįgaliųjų jaučiasi nedrąsiai kitoje aplinkoje su naujais žmonėmis, be to, visi, kuriems universitetas yra kažkas naujo, jaučiasi gan nepatogiai, todėl stovykla yra puiki terpė artimiau susipažinti ir susibendrauti. Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį, kad itin svarbu pačiam pasiteirauti kitų, ar kam nors reikia pagalbos – ne visi yra drąsūs patys jos paprašyti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisi... skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »