Pirmieji Lietuvoje: KTU rengs sveikatos informatikos specialistus

Publikuota: 2014 m. gruodžio 18 d. ketvirtadienis

Nuo 2015 m. rugsėjo Kauno technologijos universitete (KTU) bus rengiami sveikatos informatikos specialistai. Sveikatos informatika – tai pirmoji jungtinė KTU ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) programa, kurioje bus specializuojamasi į informacinių technologijų taikymą sveikatos srityje. Ši programa yra vienintelė tokia Lietuvoje ir viena iš nedaugelio Baltijos šalyse.

„Europos Sąjungos direktyvose tarp pagrindinių prioritetų yra rūpinimasis senėjančios visuomenės sveikata. Gerovės technologijos, e. sveikatos sprendimai, medicinos paslaugų koordinavimas ir kiti šiuolaikinės visuomenės sveikatos sistemos modeliai reikalauja integruotų medicinos ir informacinių technologijų sričių žinių bei jomis pagrįstų sprendimų“, – teigia KTU Matematikos ir informacinių technologijų krypčių grupės studijų programų komiteto vadovas dr. Agnius Liutkevičius.

Pasak jo, neseniai su Universitetu bendradarbiavimo sutartį pasirašiusi sveikatos technologijų įmonė „Intermedix Lietuva“ jau šiandien įdarbintų virš 200 sveikatos informatikos specialistų. Ateityje jų poreikis tiek Lietuvoje, tiek Europoje tik augs. Sveikatos informatikos specialistų kol kas nerengia nė viena Lietuvos aukštoji mokykla. Tokių studijų programų Europoje vis daugėja, tačiau Baltijos šalyse kol kas yra vos kelios.

76 proc. jungtinės bakalauro studijų programos „Sveikatos informatika“ sudarys KTU informacinių sistemų studijų programos žinios, 26 proc. – LSMU studijų moduliai. Programos sudarytojų teigimu, sveikatos informatika giliai integruoja abiejų mokslo sričių – medicinos ir informatikos – žinias: tiek kursiniai, tiek baigiamasis darbai bus rengiami konsultuojantis su ekspertais iš abiejų universitetų, papildomus modulius studentai galės rinktis iš bet kurio universiteto.

Sveikatos informatikos studentai galės rinktis vieną iš dviejų specializacijų – e. sveikatos technologijų arba biomedicininės informatikos. E. sveikatos technologijų specializacijoje besimokantiems studentams bus siekiama suteikti kuo gilesnes informacinių e. sveikatos sistemų kūrimo ir duomenų analizės žinias. Biomedicininės informatikos specialistai gilins biomedicinines žinias ir specializuotis asmeninių mobilių sveikatinimo IT sprendimų kūrime.

Šią savaitę naujoji studijų programa buvo patvirtinta KTU senato ir pateikta registruoti Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »