Pirmoji Lietuvoje „Master Days 2015“ studijų paroda atsakys į būsimų magistrantų klausimus

Publikuota: 2015 m. vasario 13 d. penktadienis

Vasario 18–19 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks pirmoji Lietuvoje magistro studijų paroda „Master Days 2015“, skirta susipažinti su antrosios pakopos studijų galimybėmis užsienyje. Jos metu dalyviai bus kviečiami ne tik apsilankyti būsimiems magistrantams skirtuose seminaruose, bet ir susipažinti su populiariausių užsienio šalių universitetų atstovais ir studentais.

Pasak parodos iniciatorės, stojimą į užsienio universitetus organizuojančios tarptautinės organizacijos „Kastu International“, vadovo Artur Jefimov, kasmet galimybę pratęsti studijas užsienyje svarsto penktadalis paskutinių kursų studentų, o studijuoti svetur išvyksta beveik dešimtadalis nusprendusių rinktis antrosios pakopos studijas. Ketvirtadalis iš jų renkasi ekonomikos ar finansų studijas, 16 proc. domisi inžinerijos, 12 proc. – biomedicinos, o 8 proc. – informacinių technologijų studijų kryptimis.

„Šalies studentai vis dažniau supranta, kad svarbu ne tik įgyti mokslinį laipsnį, bet ir nuosekliai gilinti žinias pasirinktoje srityje. Jaunuoliai pastebi, kad darosi vis svarbiau išmanyti ne tik vietos, bet ir užsienio rinkų tendencijas, todėl vis dažniau renkasi studijas svečioje šalyje. Tarptautinėje aplinkoje įgytas išsilavinimas daugeliui atveria naujų galimybių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Neretai svetur tęsiamos studijos padeda užmegzti naudingų pažinčių, įgyti praktinės patirties ir netgi suteikia pranašumą darbinantis“, pastebi A. Jefimov.

Vis tik, apsispręsti, kurioje valstybėje siekti aukštesnio mokslinio laipsnio daugeliui studentų tebėra iššūkis. A. Jefimov sako kasdien sulaukiantis pačių įvairiausių studentų klausimų – nuo pasiteiravimų apie privalomus anglų kalbos testus, iki prašymų patarti, kaip susirasti būstą svečioje šalyje. Dėl to išskirtinai antrosios pakopos studijoms apžvelgti skirtos parodos metu studentų lauks galimybė susipažinti su magistro programas siūlančių Danijos, Švedijos bei Nyderlandų universitetų atstovais ir studentais. Išskirtinių seminarų metu organizatoriai atsakys į studentams rūpimus mokymosi, finansinius ir kitus klausimus.

Savo patirtimi su Lietuvos studentais dalinsis ir užsienyje studijuojantys tautiečiai. Išvykus svetur daugelį jų nustebina itin laisva studijų sistema ir požiūris, kai mokymosi balai sudaro palyginti nedidelę dalį bendro studijų įvertinimo, o daugiausia dėmesio skiriama praktinių įgūdžių lavinimui. „Mano lūkesčius pateisino problemų sprendimu pagrįsta mokymosi sistema (ang. Problem-based Learning), kuri moko studentus projektų valdymo ir darbo grupėse įgūdžių, sprendžiant realaus gyvenimo problemas. Dėstytojai visada arti studentų – pasiruošę ne tik atsakyti į klausimus, bet ir priimti jų siūlomas idėjas“, pasakoja šiuo metu Danijoje magistro laipsnio siekianti Emilija.

„Kastu International“ duomenimis, šiuo metu populiariausia magistro studijų kryptis – Danija. Tam įtakos neabejotinai turi čia siūlomos nemokamos studijos bei galimybė dirbantiems studentams gauti valstybės paramą. Savo populiarumu Daniją sparčiai vejasi ir Nyderlandai, kuriuose magistro studijos nors ir mokamos, tačiau tetrunka vienerius metus, o jų kaina vis dar žymiai  mažesnė nei daugelyje kitų Europos šalių. Trečioje vietoje – Švedija, siūlanti nemokamą aukštos kokybės išsilavinimą.

Vasario 18 dieną paroda „Master Days 2015“ lankysis Vilniuje, viešbutyje „Amberton“ (L. Stuokos-Gucevičiaus g. 1), vasario 19 dieną – Kaune, viešbutyje „Park Inn by Radisson Kaunas“ (Donelaičio g. 27). 

Renginio dalyviai:

- Aarhus University (Danija)

- Jönköping University (Švedija)

- Malmö University (Švedija)

- Radboud University (Nyderlandai)

- Tilburg University (Nyderlandai)

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. skaityti »

Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. skaityti »

Seimas siūlo Vyriausybei parengti siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 2 susilaikius, priėmė nutarimą „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo“. skaityti »

Naujoje knygoje – patarimai, kaip bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais

Gruodžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Maly Danino knyga „Vesk savo vaiką į sėkmę“. skaityti »

Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka atnaujintais fasadais

Po aštuonerius metus trukusių fasadų tvarkybos darbų Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka lankytojus pastebimai atnaujintas ir tuo pačiu metu ─ išlaikęs autentišką architektūrinę vertę. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba mini 25-metį

Lietuvos mokslo taryba renkasi į paskutinį 2016 metų plenarinį posėdį, kuris yra skiriamas Lietuvos mokslo tarybos 25-mečiui. skaityti »

VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. skaityti »

ŠMM ir verslas sutaria dėl švietimo sistemoje būtinų pokyčių

Mokytojų rengimas, mokymo programų atnaujinimas, profesinis orientavimas, neformalus ugdymas, švietimo iššūkiai regionuose, glaudesnis verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas – šias temas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis aptarė su naująja švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. skaityti »

LEU ir VDU atstovai Vilniuje aptarė universitetų jungties procesus

2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje vyko Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovų susitikimas dėl universitetų jungties. skaityti »