Pirmoji Lietuvoje „Master Days 2015“ studijų paroda atsakys į būsimų magistrantų klausimus

Publikuota: 2015 m. vasario 13 d. penktadienis

Vasario 18–19 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks pirmoji Lietuvoje magistro studijų paroda „Master Days 2015“, skirta susipažinti su antrosios pakopos studijų galimybėmis užsienyje. Jos metu dalyviai bus kviečiami ne tik apsilankyti būsimiems magistrantams skirtuose seminaruose, bet ir susipažinti su populiariausių užsienio šalių universitetų atstovais ir studentais.

Pasak parodos iniciatorės, stojimą į užsienio universitetus organizuojančios tarptautinės organizacijos „Kastu International“, vadovo Artur Jefimov, kasmet galimybę pratęsti studijas užsienyje svarsto penktadalis paskutinių kursų studentų, o studijuoti svetur išvyksta beveik dešimtadalis nusprendusių rinktis antrosios pakopos studijas. Ketvirtadalis iš jų renkasi ekonomikos ar finansų studijas, 16 proc. domisi inžinerijos, 12 proc. – biomedicinos, o 8 proc. – informacinių technologijų studijų kryptimis.

„Šalies studentai vis dažniau supranta, kad svarbu ne tik įgyti mokslinį laipsnį, bet ir nuosekliai gilinti žinias pasirinktoje srityje. Jaunuoliai pastebi, kad darosi vis svarbiau išmanyti ne tik vietos, bet ir užsienio rinkų tendencijas, todėl vis dažniau renkasi studijas svečioje šalyje. Tarptautinėje aplinkoje įgytas išsilavinimas daugeliui atveria naujų galimybių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Neretai svetur tęsiamos studijos padeda užmegzti naudingų pažinčių, įgyti praktinės patirties ir netgi suteikia pranašumą darbinantis“, pastebi A. Jefimov.

Vis tik, apsispręsti, kurioje valstybėje siekti aukštesnio mokslinio laipsnio daugeliui studentų tebėra iššūkis. A. Jefimov sako kasdien sulaukiantis pačių įvairiausių studentų klausimų – nuo pasiteiravimų apie privalomus anglų kalbos testus, iki prašymų patarti, kaip susirasti būstą svečioje šalyje. Dėl to išskirtinai antrosios pakopos studijoms apžvelgti skirtos parodos metu studentų lauks galimybė susipažinti su magistro programas siūlančių Danijos, Švedijos bei Nyderlandų universitetų atstovais ir studentais. Išskirtinių seminarų metu organizatoriai atsakys į studentams rūpimus mokymosi, finansinius ir kitus klausimus.

Savo patirtimi su Lietuvos studentais dalinsis ir užsienyje studijuojantys tautiečiai. Išvykus svetur daugelį jų nustebina itin laisva studijų sistema ir požiūris, kai mokymosi balai sudaro palyginti nedidelę dalį bendro studijų įvertinimo, o daugiausia dėmesio skiriama praktinių įgūdžių lavinimui. „Mano lūkesčius pateisino problemų sprendimu pagrįsta mokymosi sistema (ang. Problem-based Learning), kuri moko studentus projektų valdymo ir darbo grupėse įgūdžių, sprendžiant realaus gyvenimo problemas. Dėstytojai visada arti studentų – pasiruošę ne tik atsakyti į klausimus, bet ir priimti jų siūlomas idėjas“, pasakoja šiuo metu Danijoje magistro laipsnio siekianti Emilija.

„Kastu International“ duomenimis, šiuo metu populiariausia magistro studijų kryptis – Danija. Tam įtakos neabejotinai turi čia siūlomos nemokamos studijos bei galimybė dirbantiems studentams gauti valstybės paramą. Savo populiarumu Daniją sparčiai vejasi ir Nyderlandai, kuriuose magistro studijos nors ir mokamos, tačiau tetrunka vienerius metus, o jų kaina vis dar žymiai  mažesnė nei daugelyje kitų Europos šalių. Trečioje vietoje – Švedija, siūlanti nemokamą aukštos kokybės išsilavinimą.

Vasario 18 dieną paroda „Master Days 2015“ lankysis Vilniuje, viešbutyje „Amberton“ (L. Stuokos-Gucevičiaus g. 1), vasario 19 dieną – Kaune, viešbutyje „Park Inn by Radisson Kaunas“ (Donelaičio g. 27). 

Renginio dalyviai:

- Aarhus University (Danija)

- Jönköping University (Švedija)

- Malmö University (Švedija)

- Radboud University (Nyderlandai)

- Tilburg University (Nyderlandai)

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU – dirbtinio intelekto ekspertas iš Londono imperinio koledžo

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vieši Londono imperinio koledžo (Jungtinė Karalystė) profesorius Björn W. Schuller. Viešnagė truks spalio 24-28 dienomis. skaityti »

Unikali Rygos lietuvių vidurinė mokykla švenčia 25-metį

Viena iš geriausių akademinių rezultatų pasiekiančių Latvijos mokyklų – Rygos lietuvių vidurinė mokykla – šiemet mini mokyklos įkūrimo 25-metį. skaityti »

Lietuvos sveikatos mokslo universitetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai

Nuo šių metų spalio 5 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos fakultetas talkins Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO). LSMU Slaugos fakultetas tapo PSO bendradarbiaujančiu centru Slaugos srityje. skaityti »

KTU mokslininkai: panaudotas padangas galima paversti degalais

Pasak ekspertų, iš vienos automobilio padangos, ją perdirbus, galima gauti iki 800 gramų benzino sudėtį atitinkančio produkto. skaityti »

Pasirašytas susitarimas dėl Šiaulių apskrities STEAM centro

Pasirašytas susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Šiaulių apskrityje. skaityti »

SMK pristato naują iniciatyvą „Galiu viską“

SMK direktorė Gabija Skučaitė savo motyvuojančiame pranešime pristatė naują SMK iniciatyvą „Galiu viską“. skaityti »

KTU kuriamai inovacijų ekosistemai – Europos akademinės bendruomenės įvertinimas

KTU „Santakos“ slėnio veikla plėtojant inovacijų ekosistemą sulaukė didelio atgarsio prestižinėje Europos aukštųjų mokyklų asociacijos CESAER konferencijoje, kurios šių metų tema – „Universitetų vaidmuo atvirose inovacijose“ (angl. The Role of Universities in Open Innovation). skaityti »

Užsienio universitetai parodoje Vilniuje

Susitikite su užsienio universitetų atstovais parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2016“ spalio 24 d. Vilniuje viešbučio Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20). skaityti »

KTU mokslininkų sukurtas produktas padės kelininkams pasiruošti žiemai laiku

Bendrovės „Baltkalis“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkių bendradarbiavimo rezultatas – naujas, analogų neturintis, patentuotas ledo ir sniego tirpinimo mišinys „Ledo siaubas“. skaityti »

Anglų kalbos mokytojai ir dėstytojai rinksis į kasmetinę asamblėją ir konferenciją

Lietuvos edukologijos universiteto Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedra kartu su socialiniu partneriu Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija kviečia anglų kalbos mokymo specialistus, dirbančius įvairiose ugdymo įstaigose, į 18-ąją asamblėją ir konferenciją. skaityti »