Pirmoji Lietuvoje „Master Days 2015“ studijų paroda atsakys į būsimų magistrantų klausimus

Publikuota: 2015 m. vasario 13 d. penktadienis

Vasario 18–19 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks pirmoji Lietuvoje magistro studijų paroda „Master Days 2015“, skirta susipažinti su antrosios pakopos studijų galimybėmis užsienyje. Jos metu dalyviai bus kviečiami ne tik apsilankyti būsimiems magistrantams skirtuose seminaruose, bet ir susipažinti su populiariausių užsienio šalių universitetų atstovais ir studentais.

Pasak parodos iniciatorės, stojimą į užsienio universitetus organizuojančios tarptautinės organizacijos „Kastu International“, vadovo Artur Jefimov, kasmet galimybę pratęsti studijas užsienyje svarsto penktadalis paskutinių kursų studentų, o studijuoti svetur išvyksta beveik dešimtadalis nusprendusių rinktis antrosios pakopos studijas. Ketvirtadalis iš jų renkasi ekonomikos ar finansų studijas, 16 proc. domisi inžinerijos, 12 proc. – biomedicinos, o 8 proc. – informacinių technologijų studijų kryptimis.

„Šalies studentai vis dažniau supranta, kad svarbu ne tik įgyti mokslinį laipsnį, bet ir nuosekliai gilinti žinias pasirinktoje srityje. Jaunuoliai pastebi, kad darosi vis svarbiau išmanyti ne tik vietos, bet ir užsienio rinkų tendencijas, todėl vis dažniau renkasi studijas svečioje šalyje. Tarptautinėje aplinkoje įgytas išsilavinimas daugeliui atveria naujų galimybių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Neretai svetur tęsiamos studijos padeda užmegzti naudingų pažinčių, įgyti praktinės patirties ir netgi suteikia pranašumą darbinantis“, pastebi A. Jefimov.

Vis tik, apsispręsti, kurioje valstybėje siekti aukštesnio mokslinio laipsnio daugeliui studentų tebėra iššūkis. A. Jefimov sako kasdien sulaukiantis pačių įvairiausių studentų klausimų – nuo pasiteiravimų apie privalomus anglų kalbos testus, iki prašymų patarti, kaip susirasti būstą svečioje šalyje. Dėl to išskirtinai antrosios pakopos studijoms apžvelgti skirtos parodos metu studentų lauks galimybė susipažinti su magistro programas siūlančių Danijos, Švedijos bei Nyderlandų universitetų atstovais ir studentais. Išskirtinių seminarų metu organizatoriai atsakys į studentams rūpimus mokymosi, finansinius ir kitus klausimus.

Savo patirtimi su Lietuvos studentais dalinsis ir užsienyje studijuojantys tautiečiai. Išvykus svetur daugelį jų nustebina itin laisva studijų sistema ir požiūris, kai mokymosi balai sudaro palyginti nedidelę dalį bendro studijų įvertinimo, o daugiausia dėmesio skiriama praktinių įgūdžių lavinimui. „Mano lūkesčius pateisino problemų sprendimu pagrįsta mokymosi sistema (ang. Problem-based Learning), kuri moko studentus projektų valdymo ir darbo grupėse įgūdžių, sprendžiant realaus gyvenimo problemas. Dėstytojai visada arti studentų – pasiruošę ne tik atsakyti į klausimus, bet ir priimti jų siūlomas idėjas“, pasakoja šiuo metu Danijoje magistro laipsnio siekianti Emilija.

„Kastu International“ duomenimis, šiuo metu populiariausia magistro studijų kryptis – Danija. Tam įtakos neabejotinai turi čia siūlomos nemokamos studijos bei galimybė dirbantiems studentams gauti valstybės paramą. Savo populiarumu Daniją sparčiai vejasi ir Nyderlandai, kuriuose magistro studijos nors ir mokamos, tačiau tetrunka vienerius metus, o jų kaina vis dar žymiai  mažesnė nei daugelyje kitų Europos šalių. Trečioje vietoje – Švedija, siūlanti nemokamą aukštos kokybės išsilavinimą.

Vasario 18 dieną paroda „Master Days 2015“ lankysis Vilniuje, viešbutyje „Amberton“ (L. Stuokos-Gucevičiaus g. 1), vasario 19 dieną – Kaune, viešbutyje „Park Inn by Radisson Kaunas“ (Donelaičio g. 27). 

Renginio dalyviai:

- Aarhus University (Danija)

- Jönköping University (Švedija)

- Malmö University (Švedija)

- Radboud University (Nyderlandai)

- Tilburg University (Nyderlandai)

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »