Pirmoji Lietuvoje socialinės politikos studijų programa

Publikuota: 2012 m. liepos 8 d. sekmadienis

Šiandien socialinė politika yra viena svarbiausių viešosios politikos sričių tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Kiekvienoje šalyje netyla diskusijos dėl viešųjų finansų paskirstymo, socialinių garantijų dydžio, jaunimo nedarbo, švietimo, sveikatos paslaugų kokybės ir kitų visuomenės problemų.

Jų sprendimas pirmiausiai reiškia klausimų, susijusių su žmogaus gerovės užtikrinimų kėlimą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu:

– Kokios yra jaunimo nedarbo priežastys ir kaip jį sumažinti?

– Kaip tobulinti švietimo sistemą ir užtikrinti, kad mūsų vaikams mokykloje būtų įdomu?

– Ar įmanoma skatinti nuolat mažėjančio gimstamumo augimą?

– Kokie migracijos privalumai ir trūkumai?

– Ar turėtume naudos legalizavę kanapes (marihuaną)?

– Kiek būtina padidinti pensijas?

– Kaip įveikti skurdą Lietuvoje ir pasaulyje?

VDU siūloma pirmoji Lietuvoje socialinės politikos bakalauro studijų programa ypatingą dėmesį skiria globalių socialinių problemų lyginamajai analizei ir į jų sprendimą orientuotų socialinių tyrimų metodams. „Šiuo metu ypatingai trūksta specialistų, kurie suvoktų valstybės, savivaldos institucijų, nevyriausybinių organizacijų bei pačių piliečių vaidmenį įveikiant socialines problemas, siejamas su darbo jėgos migracija, šeimos, sveikatos ar švietimo politika. Drįstu teigti, kad šią studijų programą baigę absolventai ženkliai prisidės prie Lietuvos politikos perorientavimo į žmogų ir jo poreikius“, optimizmo neslėpė programos komiteto vadovė, Sociologijos katedros docentė Jūratė Imbrasaitė.

Tarpdisciplininė socialinės politikos programa integruoja ekonomikos, politologijos, teisės ir sociologijos dalykus, suteikdama platų įvairiapusį išsilavinimą, kurį toliau galima gilinti bet kurioje socialinių mokslų magistrantūros studijų programoje. Tuo pačiu socialinė politika skiriasi nuo kitų disciplinų dėmesiu ne tik problemos įvardijimui, bet ir praktiniams sprendimo būdams. „Valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos, verslo sektorius bei šeima yra pagrindiniai socialinės politikos veikėjai, dalyvaujantys sprendžiant socialines problemas ir besirūpinantys šalies piliečių gerove. Šios studijų programos absolventai bus puikiai šią veiklą vykdyti ir organizuoti pasirengę specialistai. Tai laikau didžiausiu šios studijų programos privalumu ir pranašumu.“, tvirtino doc. dr. Jūratė Imbrasaitė. „Be to, didžioji dauguma programoje numatytų kursų, pavyzdžiui, Socialiniai ekonomikos pagrindai, Socialinės politikos procesas ir analizė, Demografija ir gyventojų politika, Darbo rinkos politika, Sveikatos politika, Regioninė politika ir urbanizacija yra nauji, iki šiol nedėstyti ir nedėstomi jokiose kitose VDU programose.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »