Pirmoji Lietuvoje socialinės politikos studijų programa

Publikuota: 2012 m. liepos 8 d. sekmadienis

Šiandien socialinė politika yra viena svarbiausių viešosios politikos sričių tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Kiekvienoje šalyje netyla diskusijos dėl viešųjų finansų paskirstymo, socialinių garantijų dydžio, jaunimo nedarbo, švietimo, sveikatos paslaugų kokybės ir kitų visuomenės problemų.

Jų sprendimas pirmiausiai reiškia klausimų, susijusių su žmogaus gerovės užtikrinimų kėlimą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu:

– Kokios yra jaunimo nedarbo priežastys ir kaip jį sumažinti?

– Kaip tobulinti švietimo sistemą ir užtikrinti, kad mūsų vaikams mokykloje būtų įdomu?

– Ar įmanoma skatinti nuolat mažėjančio gimstamumo augimą?

– Kokie migracijos privalumai ir trūkumai?

– Ar turėtume naudos legalizavę kanapes (marihuaną)?

– Kiek būtina padidinti pensijas?

– Kaip įveikti skurdą Lietuvoje ir pasaulyje?

VDU siūloma pirmoji Lietuvoje socialinės politikos bakalauro studijų programa ypatingą dėmesį skiria globalių socialinių problemų lyginamajai analizei ir į jų sprendimą orientuotų socialinių tyrimų metodams. „Šiuo metu ypatingai trūksta specialistų, kurie suvoktų valstybės, savivaldos institucijų, nevyriausybinių organizacijų bei pačių piliečių vaidmenį įveikiant socialines problemas, siejamas su darbo jėgos migracija, šeimos, sveikatos ar švietimo politika. Drįstu teigti, kad šią studijų programą baigę absolventai ženkliai prisidės prie Lietuvos politikos perorientavimo į žmogų ir jo poreikius“, optimizmo neslėpė programos komiteto vadovė, Sociologijos katedros docentė Jūratė Imbrasaitė.

Tarpdisciplininė socialinės politikos programa integruoja ekonomikos, politologijos, teisės ir sociologijos dalykus, suteikdama platų įvairiapusį išsilavinimą, kurį toliau galima gilinti bet kurioje socialinių mokslų magistrantūros studijų programoje. Tuo pačiu socialinė politika skiriasi nuo kitų disciplinų dėmesiu ne tik problemos įvardijimui, bet ir praktiniams sprendimo būdams. „Valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos, verslo sektorius bei šeima yra pagrindiniai socialinės politikos veikėjai, dalyvaujantys sprendžiant socialines problemas ir besirūpinantys šalies piliečių gerove. Šios studijų programos absolventai bus puikiai šią veiklą vykdyti ir organizuoti pasirengę specialistai. Tai laikau didžiausiu šios studijų programos privalumu ir pranašumu.“, tvirtino doc. dr. Jūratė Imbrasaitė. „Be to, didžioji dauguma programoje numatytų kursų, pavyzdžiui, Socialiniai ekonomikos pagrindai, Socialinės politikos procesas ir analizė, Demografija ir gyventojų politika, Darbo rinkos politika, Sveikatos politika, Regioninė politika ir urbanizacija yra nauji, iki šiol nedėstyti ir nedėstomi jokiose kitose VDU programose.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »