Plečiasi VU sukurtas pasaulinis informatikos tinklas „Bebras“

Publikuota: 2015 m. lapkričio 19 d. ketvirtadienis

Praėjusi savaitė buvo oficialiai paskelbta „Bebro“ renginių savaite daugiau kaip 40 šalių. Austrijos, Irano, Islandijos, Japonijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Malaizijos, Pakistano, Prancūzijos, Rusijos, Šveicarijos, Taivano, Vokietijos ir kitų šalių moksleiviai nuo pradinių iki paskutinių klasių sprendė informatikos ir informatinio mąstymo uždavinius.

Lietuvoje „Bebro“ savaitėje dalyvavo 24 713 mokinių iš įvairių mokyklų. Jie suskirstyti į penkias amžiaus grupes: Mažyliai (3–4 klasės), Bičiuliai (5–6 klasės), Draugai (7–8 klasės), Jauniai (9–10 klasės) ir Kolegos (11–12 klasės). Tarp dalyvių – 10 615 merginų. Vis aktyviau įsitraukia pradinukai – dalyvavo 2 375 trečiųjų–ketvirtųjų klasių mokiniai.

Informatinio mąstymo uždavinių sprendimas apima daugelį lygmenų: problemos formulavimo tikslinimą, duomenų analizę, skaidymą į smulkesnes dalis, modeliavimą, komponentų, kuriems gali būti taikomi jau sukurti metodai, išskyrimą ir automatizavimą, rezultatų sintezę ir abstrahavimą.

„Bebro“ tikslas – parodyti informatikos mokslo patrauklumą. Nors Lietuvoje „Bebras“ vadinamas konkursu, iš tiesų tai daugialypis judėjimas, susidedantis iš gausybės veiklų, vykstančių kiekvienoje šalyje.

„Bebrą“ vienija patrauklūs, įdomūs uždaviniai. Daugumos šalių moksleiviai juos sprendžia naudodamiesi kompiuteriu arba planšete (mobiliuoju telefonu) po vieną, tačiau vis labiau skatinamas darbas grupelėmis, bendradarbiavimas, diskutavimas. Štai Vokietijoje nuo 2007 m. mokiniai konkursines užduotis sprendžia dviese prie vieno kompiuterio – šitaip skatinamas dalijimasis darbais, bendradarbiavimas. Australija, Italija ir dar kelios šalys leidžia mokiniams pasirinkti: spręsti vieniems ar su dviem, trimis draugais dalytis vienu kompiuteriu. Mokymasis spręsti problemas grupelėmis šiuolaikinei visuomenei labai svarbus.

Gruodžio 19 d. VU Matematikos ir informatikos fakultete vyks nacionalinė „Bebro“ konferencija – pirmojo etapo rezultatų suvedimas ir aptarimas. Į renginį bus kviečiami geriausiai pasirodę 3–12 klasių mokiniai, jų mokytojai, tėveliai. Konferencijoje dalyvaus informacinių technologijų įmonės, bendrovės, aukštosios mokyklos, bus organizuojamos įvairios veiklos, veiks robotikos kampas, bus galima susipažinti su pridėtinės realybės galimybėmis, įvairiais žaidybinimo metodais, kitomis gudrybėmis.

Daugelis „Bebro“ tinklo šalių organizuoja kelis etapus. Lietuva II etapo geriausius 9–12 klasių mokinius sukvies paskutinį sausio sekmadienį į įvairias aukštąsias mokyklas. Dalyviai spręs uždavinius, susitiks su dėstytojais ir studentais, susipažins su mokymosi aplinka, technologijomis.

„Bebro“ tinklas disponuoja dideliais duomenų kiekiais, yra sukurtos kelios technologijos (Lietuva baigia kurti interaktyvių uždavinių kūrimo įrankį „Bebras Lodge“, pagrįstą šabloniniu principu, yra parengusi parametrizuotą informatikos mokymo uždavinių pateikimo sistemą), galima vykdyti mokslo tiriamuosius darbus. Iki šiol paskelbta per šimtą mokslinių straipsnių, skaitomi pranešimai konferencijose, rengiamos „Bebro“ dienos, seminarai mokytojams.

Lietuviška „Bebro“ svetainė

Tarptautinė „Bebro“ svetainė

Lietuvos „Bebro“ laukas uždaviniams spręsti

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »