Portalas „epraktika“: naujas šaltinis studentų darbo praktikai

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 3 d. pirmadienis

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ kartu su asociacijos nariais, Vilniaus Gedimino technikos universitetu bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija įgyvendina projektą „Studentų praktikų oganizavimo modelio sukūrimas keleivinio ir krovininio transporto sektoriuje“, kurio metu sukurta puiki platforma studentams profesinei praktikai įgyti. Bendradarbiaujant verslo įmonėms, studentams ir aukštosioms mokykloms, sukurtas interneto portalas epraktika.lt. Jame gali registruotis visi profesinės praktikos ieškantys studentai bei įmonės, kurios ieško jiems tinkamų praktikantų. Aukštosioms mokykloms portalas suteikia galimybę skelbti informaciją apie studijų planus ir praktikų poreikį, taip sudarant sąlygas greitai pasirūpinti visų studentų praktikų vietomis.

Šiuo metu epraktika.lt tinklapyje sparčiai registruojasi studentai bei  įmonės, pasirengusios priimti praktikantus. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Prieš mokslus – investicijos į praktikos vietų kūrimą

Rugsėjo 1-ąją švenčiančius Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentus pasveikino ir dalyvauti vykdomame projekte pakvietė  asociacijos „Linava“ vadovai. Abiems mokymo įstaigoms vežėjų atstovai perdavė informacinius terminalus, kuriuose anketas ir duomenis apie savo trokštamą praktikos vietą portale epraktika.lt galės įvesti studentai.

Paskatinimo sulaukė ir įmonės - projekto partnerės. Krovininio transporto įmonių „Autoverslas“ ir „Vilniaus dobilas“, taip pat Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ bei Kauno keleivių vežimo bendrovės „Autrolis“ atstovams įteikta po kompiuterį ir spausdintuvą. „Tai – tarsi simbolinė paskata naujai praktikanto darbo vietai sukurti“, – teigė asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius.

Pasak vežėjų asociacijos vadovo, profesionalių darbuotojų reikšmė transporto versle – didžiulė. „Mums reikia tiek profesionalių vairuotojų, tiek ir transporto vadybininkų. Krovininio bei keleivinio transporto versle itin daug lemia darbuotojo kvalifikacija, atsakingumas. Įmonėms svarbu sulaukti kuo geriau parengtų specialistų. Tikimės, jog naujasis projektas ir sėkmingai startavęs interneto portalas padės glaudžiau bendradarbiauti verslo įmonėms bei mokymo įstaigoms“, – sakė A. Kondrusevičius.

Specialistų trūksta

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos lektorės Kristinos Ledauskaitės teigimu, tinkamai parengtų specialistų transporto įmonėms kol kas labai trūksta.  „Per dvi dešimtis nepriklausomybės metų parengta apie pusantro tūkstančio transporto vadybos specialistų, o rinkai reikia maždaug dešimties tūkstančių. Remiantis mūsų surinktais duomenimis, transporto versle tik 10 proc. dirbančiųjų transporto vadybininkais turi specialųjį išsilavinimą.“, – atskleidė K. Ledauskaitė.

Pasak jos, didelė problema ir tai, jog švietimo ir transporto verslo sektoriai nėra susiję, mažai  bendradarbiaujama tarpusavyje. „Aukštosios mokyklos dažnai neturi tokios materialinės bazės specialistams rengti, kokią turi verslas. Įmonėse praktiką atliekantys studentai įgyja galimybę ja pasinaudoti, todėl kokybiška praktika itin svarbu“, – teigė K. Ledauskaitė.

Kodėl verta priimti praktikantus?

 Darbdaviai neretai vengia priimti praktikantus. Motyvai: jiems reikia skirti vadovą, studentai atima nemažai ir taip užsiėmusių darbuotojų  laiko. Kai kurioms įmonėms praktikantai vis dar atrodo papildoma našta. Tačiau, pasak projekto rengėjų, profesinės praktikos metu galima pasiekti abipusės naudos.

Jaunas žmogus, įsiliejęs į kolektyvą, gali pasiūlyti originalių minčių, pateikti neįprastų ir naudingų pasiūlymų. „Kartais net nustembame, kokių originalių idėjų ar netikėtų patobulinimų pasiūlo pas mus praktiką atliekantys studentai. Daug metų savo darbą dirbantys žmonės jau nebepastebi, ką galima pakeisti, kokias naujoves įdiegti“, – lygina bendrovės „Autoverslas“ personalo vadovė Vilma Paulauskienė.

Be to, praktiką atliekantis studentas gali pakeisti išėjusius atostogų darbuotojus, padėti atlikti darbus greičiau.

Praktikantas – ir potencialus įmonės darbuotojas. Prieš organizuojant praktiką, įmonės atstovams būtina apsvarstyti – ar įmonėje yra darbuotojų, galinčių vadovauti praktikantui, ar įmonė gali suteikti jam darbo vietą ir darbui atlikti reikalingas priemones, įmonės plėtros planus, projektus. 

Pasak bendrovės „Vilniaus Dobilas“ vadovo Remigijaus Žitkevičiaus, maždaug 70 proc. įmonėje praktiką atliekančių studentų žino, ko nori. „Jie aktyviai domisi darbu, patys siekia žinių. Maždaug  30 proc. studentų ateina tik dėl parašo, tokiems paprastai trūksta motyvacijos dirbti ir tobulėti“, – tikina R. Žitkevičius.

Vilniaus technologijų ir dizaino studento Algirdo Griškos teigimu, dalis studentų iš tiesų praktiką atlieka tik dėl įvertinimo. Tačiau kiti siekia žinių bei nori susipažinti su darbu, kurį dirbs ateityje. „Ne visos įmonės atsižvelgia į studentą, ne visos nori jį priimti. Be abejo, iniciatyvos kartais pritrūksta ir patiems studentams“, – pripažįsta A. Griška.

Portale gali registruotis visi profesinės praktikos ieškantys studentai, todėl įmonės, net ir nesusiję su transportu ar logistika mielai ieško čia sau jaunųjų pagalbininkų: praktika siūloma prekybos, finansų, teisės, pramonės, dizaino, reklamos, informacinių technologijų ir viešųjų ryšių įmonėse. Praktikos vietas siūlo ne tik smulkios ir vidutinės, bet ir didelės, žinomos įmonės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »