Prasideda VU Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija

Publikuota: 2013 m. sausio 15 d. antradienis

Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų Teatro salėje 15 val. prasideda Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija, kurioje dalyvaus apie 1400 mokslu besidominčių moksleivių. Jaunuosius studentus pasveikins VU l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys.

„Džiaugiamės, kad susidomėjimas Vaikų universiteto paskaitomis yra toks didelis. Deja, negalime priimti visų norinčių moksleivių, tačiau ateityje sieksime plėsti Vaikų universiteto veiklą, kad dauguma pageidaujančių jaunųjų studentų galėtų dalyvauti paskaitose“, – teigė VU Studijų direkcijos direktorė Jekaterina Bortkevič.

Ši sesija prasidės paskaitomis, skirtomis 8–11 metų moksleiviams: sausio 15 d. lekt. Eugenija Rudnickaitė skaitys paskaitą tema „Pajūrio smėlio prisiminimai“.

„Dėstyti Vaikų universiteto studentams iš tiesų yra iššūkis, bet tuo pačiu ir labai įdomi patirtis, todėl labai džiaugiuosi galėdama pradėti šią žiemos sesiją savo paskaita apie tai, kuo ypatingas smėlis. Labai tikiuosi, kad moksleiviams ji patiks ir suteiks naujų žinių“, – teigia Vaikų universiteto dėstytoja Gamtos mokslų fakulteto lektorė Eugenija Rudnickaitė.

Sausio 22 d. Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Romualdas Kašuba jaunuosius studentus paskaitoje „Ilgiesi tikrų stebuklų – pradėk skaičiuoti“ supažindins su aritmetiniais stebuklais, kurie nutinka, kai žmogus ima skaičiuoti. Sausio 29 d. bus skirta ekskursijoms ir praktiniams užsiėmimams. Jaunesnieji galės apsilankyti VU Botanikos sode (tyrinėti uždaro grunto augalų kolekciją ar klonuoti augalus), VU Zoologijos muziejuje („Gyvūnų karalystė – neįtikėtina, bet tikra!“). Vyresnieji „studentai“ (12 – 15 metų) ekskursijų dieną VU Matematikos ir informatikos fakultete išmoks pasidaryti robotą ir jį valdyti, taip pat lankysis VU Medicinos muziejuje. Vasario 5 d. jie klausys Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Pijaus Kasparaičio paskaitą „Kaip kompiuteris prakalbo lietuviškai“, ir sužinos, kokius darbus reikia nuveikti, kad tekstas pavirstų į žmogaus balsą ar kaip išgaunamas sintetinis balsas. Žiemos sesiją užbaigs (vasario 12 d.) Teisės fakulteto doc. Gabrielės Juodkaitės–Granskienės paskaita „Kriminalistiniai tyrimai Lietuvoje – mitai, tikrovė“, kurioje bus pristatomos specialių mokslo žinių panaudojimo įrodinėjimo procese galimybės ir aptariama daug kitų įdomių dalykų.

Vaikų universiteto studentus atlydėję tėvai ir mokytojai taip pat turės veiklos – jie galės klausyti jiems skirtų paskaitų ar technologijų pagalba stebėti kai kurių paskaitų tiesiogines transliacijas.

Moksleiviai, nespėję užsiregistruoti šiai sesijai, kviečiami sekti informaciją www.kviecia.vu.lt svetainėje internete ir dalyvauti vasaros sesijoje, kuri vyks gegužės – birželio mėnesiais. Šioje internetinėje svetainėje taip pat galima peržiūrėti buvusias Vaikų universiteto paskaitas ir sužinoti visą dominančią informaciją.

Iš viso nuo 2009 metų vasaros VU Vaikų universitete paskaitas galėjo išklausyti apie 10 000 jaunųjų studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »