Prasideda VU Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija

Publikuota: 2013 m. sausio 15 d. antradienis

Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų Teatro salėje 15 val. prasideda Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija, kurioje dalyvaus apie 1400 mokslu besidominčių moksleivių. Jaunuosius studentus pasveikins VU l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys.

„Džiaugiamės, kad susidomėjimas Vaikų universiteto paskaitomis yra toks didelis. Deja, negalime priimti visų norinčių moksleivių, tačiau ateityje sieksime plėsti Vaikų universiteto veiklą, kad dauguma pageidaujančių jaunųjų studentų galėtų dalyvauti paskaitose“, – teigė VU Studijų direkcijos direktorė Jekaterina Bortkevič.

Ši sesija prasidės paskaitomis, skirtomis 8–11 metų moksleiviams: sausio 15 d. lekt. Eugenija Rudnickaitė skaitys paskaitą tema „Pajūrio smėlio prisiminimai“.

„Dėstyti Vaikų universiteto studentams iš tiesų yra iššūkis, bet tuo pačiu ir labai įdomi patirtis, todėl labai džiaugiuosi galėdama pradėti šią žiemos sesiją savo paskaita apie tai, kuo ypatingas smėlis. Labai tikiuosi, kad moksleiviams ji patiks ir suteiks naujų žinių“, – teigia Vaikų universiteto dėstytoja Gamtos mokslų fakulteto lektorė Eugenija Rudnickaitė.

Sausio 22 d. Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Romualdas Kašuba jaunuosius studentus paskaitoje „Ilgiesi tikrų stebuklų – pradėk skaičiuoti“ supažindins su aritmetiniais stebuklais, kurie nutinka, kai žmogus ima skaičiuoti. Sausio 29 d. bus skirta ekskursijoms ir praktiniams užsiėmimams. Jaunesnieji galės apsilankyti VU Botanikos sode (tyrinėti uždaro grunto augalų kolekciją ar klonuoti augalus), VU Zoologijos muziejuje („Gyvūnų karalystė – neįtikėtina, bet tikra!“). Vyresnieji „studentai“ (12 – 15 metų) ekskursijų dieną VU Matematikos ir informatikos fakultete išmoks pasidaryti robotą ir jį valdyti, taip pat lankysis VU Medicinos muziejuje. Vasario 5 d. jie klausys Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Pijaus Kasparaičio paskaitą „Kaip kompiuteris prakalbo lietuviškai“, ir sužinos, kokius darbus reikia nuveikti, kad tekstas pavirstų į žmogaus balsą ar kaip išgaunamas sintetinis balsas. Žiemos sesiją užbaigs (vasario 12 d.) Teisės fakulteto doc. Gabrielės Juodkaitės–Granskienės paskaita „Kriminalistiniai tyrimai Lietuvoje – mitai, tikrovė“, kurioje bus pristatomos specialių mokslo žinių panaudojimo įrodinėjimo procese galimybės ir aptariama daug kitų įdomių dalykų.

Vaikų universiteto studentus atlydėję tėvai ir mokytojai taip pat turės veiklos – jie galės klausyti jiems skirtų paskaitų ar technologijų pagalba stebėti kai kurių paskaitų tiesiogines transliacijas.

Moksleiviai, nespėję užsiregistruoti šiai sesijai, kviečiami sekti informaciją www.kviecia.vu.lt svetainėje internete ir dalyvauti vasaros sesijoje, kuri vyks gegužės – birželio mėnesiais. Šioje internetinėje svetainėje taip pat galima peržiūrėti buvusias Vaikų universiteto paskaitas ir sužinoti visą dominančią informaciją.

Iš viso nuo 2009 metų vasaros VU Vaikų universitete paskaitas galėjo išklausyti apie 10 000 jaunųjų studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »