Prasideda VU Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija

Publikuota: 2013 m. sausio 15 d. antradienis

Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų Teatro salėje 15 val. prasideda Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija, kurioje dalyvaus apie 1400 mokslu besidominčių moksleivių. Jaunuosius studentus pasveikins VU l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys.

„Džiaugiamės, kad susidomėjimas Vaikų universiteto paskaitomis yra toks didelis. Deja, negalime priimti visų norinčių moksleivių, tačiau ateityje sieksime plėsti Vaikų universiteto veiklą, kad dauguma pageidaujančių jaunųjų studentų galėtų dalyvauti paskaitose“, – teigė VU Studijų direkcijos direktorė Jekaterina Bortkevič.

Ši sesija prasidės paskaitomis, skirtomis 8–11 metų moksleiviams: sausio 15 d. lekt. Eugenija Rudnickaitė skaitys paskaitą tema „Pajūrio smėlio prisiminimai“.

„Dėstyti Vaikų universiteto studentams iš tiesų yra iššūkis, bet tuo pačiu ir labai įdomi patirtis, todėl labai džiaugiuosi galėdama pradėti šią žiemos sesiją savo paskaita apie tai, kuo ypatingas smėlis. Labai tikiuosi, kad moksleiviams ji patiks ir suteiks naujų žinių“, – teigia Vaikų universiteto dėstytoja Gamtos mokslų fakulteto lektorė Eugenija Rudnickaitė.

Sausio 22 d. Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Romualdas Kašuba jaunuosius studentus paskaitoje „Ilgiesi tikrų stebuklų – pradėk skaičiuoti“ supažindins su aritmetiniais stebuklais, kurie nutinka, kai žmogus ima skaičiuoti. Sausio 29 d. bus skirta ekskursijoms ir praktiniams užsiėmimams. Jaunesnieji galės apsilankyti VU Botanikos sode (tyrinėti uždaro grunto augalų kolekciją ar klonuoti augalus), VU Zoologijos muziejuje („Gyvūnų karalystė – neįtikėtina, bet tikra!“). Vyresnieji „studentai“ (12 – 15 metų) ekskursijų dieną VU Matematikos ir informatikos fakultete išmoks pasidaryti robotą ir jį valdyti, taip pat lankysis VU Medicinos muziejuje. Vasario 5 d. jie klausys Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Pijaus Kasparaičio paskaitą „Kaip kompiuteris prakalbo lietuviškai“, ir sužinos, kokius darbus reikia nuveikti, kad tekstas pavirstų į žmogaus balsą ar kaip išgaunamas sintetinis balsas. Žiemos sesiją užbaigs (vasario 12 d.) Teisės fakulteto doc. Gabrielės Juodkaitės–Granskienės paskaita „Kriminalistiniai tyrimai Lietuvoje – mitai, tikrovė“, kurioje bus pristatomos specialių mokslo žinių panaudojimo įrodinėjimo procese galimybės ir aptariama daug kitų įdomių dalykų.

Vaikų universiteto studentus atlydėję tėvai ir mokytojai taip pat turės veiklos – jie galės klausyti jiems skirtų paskaitų ar technologijų pagalba stebėti kai kurių paskaitų tiesiogines transliacijas.

Moksleiviai, nespėję užsiregistruoti šiai sesijai, kviečiami sekti informaciją www.kviecia.vu.lt svetainėje internete ir dalyvauti vasaros sesijoje, kuri vyks gegužės – birželio mėnesiais. Šioje internetinėje svetainėje taip pat galima peržiūrėti buvusias Vaikų universiteto paskaitas ir sužinoti visą dominančią informaciją.

Iš viso nuo 2009 metų vasaros VU Vaikų universitete paskaitas galėjo išklausyti apie 10 000 jaunųjų studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »