Prasideda VU Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija

Publikuota: 2013 m. sausio 15 d. antradienis

Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų Teatro salėje 15 val. prasideda Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija, kurioje dalyvaus apie 1400 mokslu besidominčių moksleivių. Jaunuosius studentus pasveikins VU l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys.

„Džiaugiamės, kad susidomėjimas Vaikų universiteto paskaitomis yra toks didelis. Deja, negalime priimti visų norinčių moksleivių, tačiau ateityje sieksime plėsti Vaikų universiteto veiklą, kad dauguma pageidaujančių jaunųjų studentų galėtų dalyvauti paskaitose“, – teigė VU Studijų direkcijos direktorė Jekaterina Bortkevič.

Ši sesija prasidės paskaitomis, skirtomis 8–11 metų moksleiviams: sausio 15 d. lekt. Eugenija Rudnickaitė skaitys paskaitą tema „Pajūrio smėlio prisiminimai“.

„Dėstyti Vaikų universiteto studentams iš tiesų yra iššūkis, bet tuo pačiu ir labai įdomi patirtis, todėl labai džiaugiuosi galėdama pradėti šią žiemos sesiją savo paskaita apie tai, kuo ypatingas smėlis. Labai tikiuosi, kad moksleiviams ji patiks ir suteiks naujų žinių“, – teigia Vaikų universiteto dėstytoja Gamtos mokslų fakulteto lektorė Eugenija Rudnickaitė.

Sausio 22 d. Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Romualdas Kašuba jaunuosius studentus paskaitoje „Ilgiesi tikrų stebuklų – pradėk skaičiuoti“ supažindins su aritmetiniais stebuklais, kurie nutinka, kai žmogus ima skaičiuoti. Sausio 29 d. bus skirta ekskursijoms ir praktiniams užsiėmimams. Jaunesnieji galės apsilankyti VU Botanikos sode (tyrinėti uždaro grunto augalų kolekciją ar klonuoti augalus), VU Zoologijos muziejuje („Gyvūnų karalystė – neįtikėtina, bet tikra!“). Vyresnieji „studentai“ (12 – 15 metų) ekskursijų dieną VU Matematikos ir informatikos fakultete išmoks pasidaryti robotą ir jį valdyti, taip pat lankysis VU Medicinos muziejuje. Vasario 5 d. jie klausys Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Pijaus Kasparaičio paskaitą „Kaip kompiuteris prakalbo lietuviškai“, ir sužinos, kokius darbus reikia nuveikti, kad tekstas pavirstų į žmogaus balsą ar kaip išgaunamas sintetinis balsas. Žiemos sesiją užbaigs (vasario 12 d.) Teisės fakulteto doc. Gabrielės Juodkaitės–Granskienės paskaita „Kriminalistiniai tyrimai Lietuvoje – mitai, tikrovė“, kurioje bus pristatomos specialių mokslo žinių panaudojimo įrodinėjimo procese galimybės ir aptariama daug kitų įdomių dalykų.

Vaikų universiteto studentus atlydėję tėvai ir mokytojai taip pat turės veiklos – jie galės klausyti jiems skirtų paskaitų ar technologijų pagalba stebėti kai kurių paskaitų tiesiogines transliacijas.

Moksleiviai, nespėję užsiregistruoti šiai sesijai, kviečiami sekti informaciją www.kviecia.vu.lt svetainėje internete ir dalyvauti vasaros sesijoje, kuri vyks gegužės – birželio mėnesiais. Šioje internetinėje svetainėje taip pat galima peržiūrėti buvusias Vaikų universiteto paskaitas ir sužinoti visą dominančią informaciją.

Iš viso nuo 2009 metų vasaros VU Vaikų universitete paskaitas galėjo išklausyti apie 10 000 jaunųjų studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »