Prasideda VU Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija

Publikuota: 2013 m. sausio 15 d. antradienis

Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų Teatro salėje 15 val. prasideda Vaikų universiteto žiemos paskaitų sesija, kurioje dalyvaus apie 1400 mokslu besidominčių moksleivių. Jaunuosius studentus pasveikins VU l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys.

„Džiaugiamės, kad susidomėjimas Vaikų universiteto paskaitomis yra toks didelis. Deja, negalime priimti visų norinčių moksleivių, tačiau ateityje sieksime plėsti Vaikų universiteto veiklą, kad dauguma pageidaujančių jaunųjų studentų galėtų dalyvauti paskaitose“, – teigė VU Studijų direkcijos direktorė Jekaterina Bortkevič.

Ši sesija prasidės paskaitomis, skirtomis 8–11 metų moksleiviams: sausio 15 d. lekt. Eugenija Rudnickaitė skaitys paskaitą tema „Pajūrio smėlio prisiminimai“.

„Dėstyti Vaikų universiteto studentams iš tiesų yra iššūkis, bet tuo pačiu ir labai įdomi patirtis, todėl labai džiaugiuosi galėdama pradėti šią žiemos sesiją savo paskaita apie tai, kuo ypatingas smėlis. Labai tikiuosi, kad moksleiviams ji patiks ir suteiks naujų žinių“, – teigia Vaikų universiteto dėstytoja Gamtos mokslų fakulteto lektorė Eugenija Rudnickaitė.

Sausio 22 d. Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Romualdas Kašuba jaunuosius studentus paskaitoje „Ilgiesi tikrų stebuklų – pradėk skaičiuoti“ supažindins su aritmetiniais stebuklais, kurie nutinka, kai žmogus ima skaičiuoti. Sausio 29 d. bus skirta ekskursijoms ir praktiniams užsiėmimams. Jaunesnieji galės apsilankyti VU Botanikos sode (tyrinėti uždaro grunto augalų kolekciją ar klonuoti augalus), VU Zoologijos muziejuje („Gyvūnų karalystė – neįtikėtina, bet tikra!“). Vyresnieji „studentai“ (12 – 15 metų) ekskursijų dieną VU Matematikos ir informatikos fakultete išmoks pasidaryti robotą ir jį valdyti, taip pat lankysis VU Medicinos muziejuje. Vasario 5 d. jie klausys Matematikos ir informatikos fakulteto doc. Pijaus Kasparaičio paskaitą „Kaip kompiuteris prakalbo lietuviškai“, ir sužinos, kokius darbus reikia nuveikti, kad tekstas pavirstų į žmogaus balsą ar kaip išgaunamas sintetinis balsas. Žiemos sesiją užbaigs (vasario 12 d.) Teisės fakulteto doc. Gabrielės Juodkaitės–Granskienės paskaita „Kriminalistiniai tyrimai Lietuvoje – mitai, tikrovė“, kurioje bus pristatomos specialių mokslo žinių panaudojimo įrodinėjimo procese galimybės ir aptariama daug kitų įdomių dalykų.

Vaikų universiteto studentus atlydėję tėvai ir mokytojai taip pat turės veiklos – jie galės klausyti jiems skirtų paskaitų ar technologijų pagalba stebėti kai kurių paskaitų tiesiogines transliacijas.

Moksleiviai, nespėję užsiregistruoti šiai sesijai, kviečiami sekti informaciją www.kviecia.vu.lt svetainėje internete ir dalyvauti vasaros sesijoje, kuri vyks gegužės – birželio mėnesiais. Šioje internetinėje svetainėje taip pat galima peržiūrėti buvusias Vaikų universiteto paskaitas ir sužinoti visą dominančią informaciją.

Iš viso nuo 2009 metų vasaros VU Vaikų universitete paskaitas galėjo išklausyti apie 10 000 jaunųjų studentų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »