Prasideda aštuntasis nacionalinis mokinių konkursas „Švari kalba – švari galva“

Publikuota: 2015 m. sausio 27 d. antradienis

Konkursas „Švari kalba – švari galva“, pernai sulaukęs rekordinio – 12 tūkstančių – dalyvių skaičiaus, organizuojamas jau aštuntą kartą. Informacines technologijas, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinio jaunimo gyvenimas, ir lietuvių kalbą susiejantis konkursas vėl kviečia mokinius prie kompiuterio pademonstruoti savo gimtosios kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje.

Pasak vieno iš konkurso organizatorių Švietimo ir mokslo ministerijos kanclerio Dainiaus Numgaudžio, dalyvių kasmet vis gausėja. „Konkursas auga, plečia geografines, taip pat mokinių amžiaus ribas. Svarbu, kad rašyti lietuviškomis raidėmis ir vartoti taisyklingą lietuvių kalbą skatinantis gražia tradicija tapęs konkursas suburia Lietuvoje ir užsienyje besimokančius mokinius. Jau pernai savo kalbos žinias ir praktinius gebėjimus jame demonstravo lietuviškų mokyklų mokiniai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos“, – sako kancleris Dainius Numgaudis.  

Konkursas „Švari kalba – švari galva“ tradiciškai vyks dviem etapais. Šiemet prakalbinti kompiuterį lietuviškai kviečiami Lietuvos bendrojo ugdymo ir užsienio lietuviškų mokyklų 5–10 klasių mokiniai. Užduotys bus atliekamos specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt, kurioje nuo šiandien prasideda registracija į konkursą.

„Jau aštuntus metus iš eilės griausime mitą, kad elektroninė erdvė ir lietuvybė – du nesuderinami dalykai. Mokiniai imlūs naujovėms. Todėl siekiame, kad patrauklios lietuvių kalbos technologijos kaip įmanoma labiau gelbėtų ugdymo procese, motyvuotų naudoti lietuvišką programinę įrangą, skatintų dirbti kompiuteriu lietuvių kalba“, – kalbėjo konkurso „Švari kalba – švari galva“ sumanytojos, Europoje pirmaujančios kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.

Vilniaus Gabijos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Alina Armonienė atkreipė dėmesį, kad kiekvieno save gerbiančio žmogaus pareiga – taisyklinga kalba, kuria nuolat reikia rūpintis ir ją puoselėti. „Šis konkursas atlieka reikšmingą ugdymo funkciją, nes į jį įtraukiamos įvairaus amžiaus mokinių grupės, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi. Kartais labai svarbu tinkamu metu ir tinkamais būdais jaunuoliams parodyti, kad ir naudojantis informacinėmis technologijomis  lietuvių kalbą išmokti ir vartoti  paprasta ir lengva“, – sako pedagogė Alina.

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizatoriai atkreipia dėmesį, kad konkurso metu bus galima naudotis visais virtualiais šaltiniais, taip pat programine įranga „Tildės Biuras“. Ši programinė įranga turėtų pagelbėti tiek konkurso dalyviams, tiek visiems besimokantiems lietuvių kalbos bei norintiems kalbėti taisyklingai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šiandien šeštojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai bus pagerbti Seime

Šiandien Seimo Konferencijų salėje (III r.) tradiciškai bus apdovanoti nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ („Prakalbink kompiuterį lietuviškai“) nugalėtojai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »