Prasideda aštuntasis nacionalinis mokinių konkursas „Švari kalba – švari galva“

Publikuota: 2015 m. sausio 27 d. antradienis

Konkursas „Švari kalba – švari galva“, pernai sulaukęs rekordinio – 12 tūkstančių – dalyvių skaičiaus, organizuojamas jau aštuntą kartą. Informacines technologijas, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinio jaunimo gyvenimas, ir lietuvių kalbą susiejantis konkursas vėl kviečia mokinius prie kompiuterio pademonstruoti savo gimtosios kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje.

Pasak vieno iš konkurso organizatorių Švietimo ir mokslo ministerijos kanclerio Dainiaus Numgaudžio, dalyvių kasmet vis gausėja. „Konkursas auga, plečia geografines, taip pat mokinių amžiaus ribas. Svarbu, kad rašyti lietuviškomis raidėmis ir vartoti taisyklingą lietuvių kalbą skatinantis gražia tradicija tapęs konkursas suburia Lietuvoje ir užsienyje besimokančius mokinius. Jau pernai savo kalbos žinias ir praktinius gebėjimus jame demonstravo lietuviškų mokyklų mokiniai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos“, – sako kancleris Dainius Numgaudis.  

Konkursas „Švari kalba – švari galva“ tradiciškai vyks dviem etapais. Šiemet prakalbinti kompiuterį lietuviškai kviečiami Lietuvos bendrojo ugdymo ir užsienio lietuviškų mokyklų 5–10 klasių mokiniai. Užduotys bus atliekamos specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt, kurioje nuo šiandien prasideda registracija į konkursą.

„Jau aštuntus metus iš eilės griausime mitą, kad elektroninė erdvė ir lietuvybė – du nesuderinami dalykai. Mokiniai imlūs naujovėms. Todėl siekiame, kad patrauklios lietuvių kalbos technologijos kaip įmanoma labiau gelbėtų ugdymo procese, motyvuotų naudoti lietuvišką programinę įrangą, skatintų dirbti kompiuteriu lietuvių kalba“, – kalbėjo konkurso „Švari kalba – švari galva“ sumanytojos, Europoje pirmaujančios kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.

Vilniaus Gabijos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Alina Armonienė atkreipė dėmesį, kad kiekvieno save gerbiančio žmogaus pareiga – taisyklinga kalba, kuria nuolat reikia rūpintis ir ją puoselėti. „Šis konkursas atlieka reikšmingą ugdymo funkciją, nes į jį įtraukiamos įvairaus amžiaus mokinių grupės, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi. Kartais labai svarbu tinkamu metu ir tinkamais būdais jaunuoliams parodyti, kad ir naudojantis informacinėmis technologijomis  lietuvių kalbą išmokti ir vartoti  paprasta ir lengva“, – sako pedagogė Alina.

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizatoriai atkreipia dėmesį, kad konkurso metu bus galima naudotis visais virtualiais šaltiniais, taip pat programine įranga „Tildės Biuras“. Ši programinė įranga turėtų pagelbėti tiek konkurso dalyviams, tiek visiems besimokantiems lietuvių kalbos bei norintiems kalbėti taisyklingai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šiandien šeštojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai bus pagerbti Seime

Šiandien Seimo Konferencijų salėje (III r.) tradiciškai bus apdovanoti nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ („Prakalbink kompiuterį lietuviškai“) nugalėtojai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Lietuvos gyvybės mokslų tyrėjams – naujos perspektyvos pasaulinėse rinkose

Lietuva jungiasi į Europos molekulinės biologijos mokslo tinklą, vienijantį gyvybės mokslininkų bendruomenę. skaityti »

MRU vyks pirmasis Korėjiečių kalbos konkursas

Lapkričio 27 d., 17.30–19.00 val., Mykolo Romerio universitete (I-414 auditorijoje) vyks pirmasis Korėjiečių kalbos konkursas skaityti »

Bendradarbiaus kosminius tyrimus vykdantys Kauno ir Ispanijos universitetai

Lietuvišką darganą į ispanišką saulę trumpam iškeitę Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) atstovai namo grįžo netuščiomis. Jų rankose – ne tik nauja bendravimo sutartis su Migelio Hernandezo universitetu (Elčė, Ispanija). skaityti »

Programuoti galima išmokti ir žaidžiant

Programavimo įgūdžiai padės ne tik ateities karjeroje, bet ir išmokins spręsti problemas, logiškai mąstyti. Tiesa, programavimo pagrindų nebūtina mokytis sudėtingai – vaikai su jais gali susipažinti ir žaisdami mėgstamus žaidimus. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė ES Tarybos posėdyje diskutavo apie migrantų integraciją

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pirmadienį Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Tarybos posėdyje tema „Švietimas ir migracija. Neseniai atvykusių migrantų ir migrantų kilmės asmenų integravimo strategijos“. skaityti »

Gyventojams vertingiausia investicija – išsilavinimas ir žinios

Gyventojai labiausiai vertina investicijas į švietimą ir išsilavinimą, atskleidė Klaipėdoje ir Vilniuje atliktos gatvės apklausos. Daugiau kaip pusė (58 proc.) iš 100 apklaustųjų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, teigė, kad švietimas ir mokslas yra prioritetas. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija skatina mokytojų kvalifikacijos kėlimą geriausiuose pasaulio tyrimų centruose

Dvi fizikos mokytojos lapkričio 9–20 dienomis dalyvavo Japonijoje, Tokai mieste, Japonijos branduolinės energetikos agentūros organizuotame tarptautiniame seminare, skirtame moksleivių edukacijai apie radiaciją. skaityti »

Plečiasi VU sukurtas pasaulinis informatikos tinklas „Bebras“

Praėjusi savaitė buvo oficialiai paskelbta „Bebro“ renginių savaite daugiau kaip 40 šalių. skaityti »

Bitkoinų stabilumą saugo ne įstatymai, o matematika

Jeigu bandytume suprasti, kaip veikia kriptografinė bitkoinų valiuta, pradėję nuo techninių detalių, iškart pasimestume. Tad pabandykime pažvelgti į atsiskaitymų šia valiuta sistemą tarsi iš paukščio skrydžio daug ką supaprastindami ir palygindami su atsiskaitymais tikrais pinigais. skaityti »

Kaip su paaugliais kalbėtis apie pinigus?

Finansų planavimo įgūdžiai yra ne įgimti, o įgyjami. Tačiau ne visada finansiniam raštingumui yra skiriama pakankamai dėmesio. Dėl šios priežasties SEB bankas pradėjo rengti interaktyvias diskusijas 9-12 klasių moksleiviams. skaityti »