Prasideda aštuntasis nacionalinis mokinių konkursas „Švari kalba – švari galva“

Publikuota: 2015 m. sausio 27 d. antradienis

Konkursas „Švari kalba – švari galva“, pernai sulaukęs rekordinio – 12 tūkstančių – dalyvių skaičiaus, organizuojamas jau aštuntą kartą. Informacines technologijas, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinio jaunimo gyvenimas, ir lietuvių kalbą susiejantis konkursas vėl kviečia mokinius prie kompiuterio pademonstruoti savo gimtosios kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje.

Pasak vieno iš konkurso organizatorių Švietimo ir mokslo ministerijos kanclerio Dainiaus Numgaudžio, dalyvių kasmet vis gausėja. „Konkursas auga, plečia geografines, taip pat mokinių amžiaus ribas. Svarbu, kad rašyti lietuviškomis raidėmis ir vartoti taisyklingą lietuvių kalbą skatinantis gražia tradicija tapęs konkursas suburia Lietuvoje ir užsienyje besimokančius mokinius. Jau pernai savo kalbos žinias ir praktinius gebėjimus jame demonstravo lietuviškų mokyklų mokiniai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos“, – sako kancleris Dainius Numgaudis.  

Konkursas „Švari kalba – švari galva“ tradiciškai vyks dviem etapais. Šiemet prakalbinti kompiuterį lietuviškai kviečiami Lietuvos bendrojo ugdymo ir užsienio lietuviškų mokyklų 5–10 klasių mokiniai. Užduotys bus atliekamos specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt, kurioje nuo šiandien prasideda registracija į konkursą.

„Jau aštuntus metus iš eilės griausime mitą, kad elektroninė erdvė ir lietuvybė – du nesuderinami dalykai. Mokiniai imlūs naujovėms. Todėl siekiame, kad patrauklios lietuvių kalbos technologijos kaip įmanoma labiau gelbėtų ugdymo procese, motyvuotų naudoti lietuvišką programinę įrangą, skatintų dirbti kompiuteriu lietuvių kalba“, – kalbėjo konkurso „Švari kalba – švari galva“ sumanytojos, Europoje pirmaujančios kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.

Vilniaus Gabijos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Alina Armonienė atkreipė dėmesį, kad kiekvieno save gerbiančio žmogaus pareiga – taisyklinga kalba, kuria nuolat reikia rūpintis ir ją puoselėti. „Šis konkursas atlieka reikšmingą ugdymo funkciją, nes į jį įtraukiamos įvairaus amžiaus mokinių grupės, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi. Kartais labai svarbu tinkamu metu ir tinkamais būdais jaunuoliams parodyti, kad ir naudojantis informacinėmis technologijomis  lietuvių kalbą išmokti ir vartoti  paprasta ir lengva“, – sako pedagogė Alina.

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizatoriai atkreipia dėmesį, kad konkurso metu bus galima naudotis visais virtualiais šaltiniais, taip pat programine įranga „Tildės Biuras“. Ši programinė įranga turėtų pagelbėti tiek konkurso dalyviams, tiek visiems besimokantiems lietuvių kalbos bei norintiems kalbėti taisyklingai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šiandien šeštojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai bus pagerbti Seime

Šiandien Seimo Konferencijų salėje (III r.) tradiciškai bus apdovanoti nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ („Prakalbink kompiuterį lietuviškai“) nugalėtojai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

LEU Mokytojų dienos proga surengė susimąstyti verčiančią socialinę akciją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas atkreipti dėmesį į mokytojo profesijos svarbą ir minėdamas 80-ąjį jubiliejų, Mokytojų dienos proga surengė fotosesiją „Mokytojo galia“. skaityti »

Baltarusiją tyrinėjantys mokslininkai – apie regiono saugumą

Spalio 2-4 dienomis Kaune vykstapenktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas – vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kuris šiemet skirtas itin aktualiai regiono saugumo temai, tarp jų ir įvykiams Ukrainoje, įtampai tarp Rusijos ir Vakarų. skaityti »

SMK inicijuoja projektą, skirtą gebėjimų stiprinimui ir gerosios patirties perėmimui

Socialinių mokslų kolegija, reaguodama į Lietuvoje vykstančius pokyčius socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos sferoje, žinodama iššūkius, su kuriais tenka susidurti šios sferos darbuotojams, inicijuoja projektą, skirtą gebėjimų stiprinimui ir gerosios patirties perėmimui. skaityti »

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 1 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureate tapo Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė Kristina Stankutė-Matė. skaityti »

Pagal ES direktyvas: Lietuvos mokslo nauda turi atsispindėti sprendžiant visuomenės problemas

Rudens pradžioje dalyvaujant UNESCO seminare Varšuvoje „Darnaus ir tvaraus vystymosi mokslas Vidurio ir Rytų Europoje“, buvo prieita prie pagrindinės išvados, kad ateities mokslas turi būti kiek įmanoma labiau tarpdisciplininis ir orientuotas pirmiausiai visuomenei aktualioms problemoms spręsti. Lietuva į tai taip pat turės reaguoti. skaityti »

MRU – Baltijos valstybių universitetų doktorantų dirbtuvės

Š. m. spalio 9–10 d. Mykolo Romerio universitete kartu su Talino ir Latvijos universitetais bus rengiamos dirbtuves doktorantams „Academic Writing and Effective Presentation“. Dirbtuvės remiamos Europos Komisijos („7th Framework Programme“). skaityti »

Prestižinio konkurso „iGEM“ dalyviai į Lietuvą parveža aukso apdovanojimą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda, pirmoji iš Baltijos šalių dalyvavusi prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition), pelnė aukso medalius ir buvo įvertinti kaip vieni geriausių savo srityje. skaityti »

KTU ir VU pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį

KTU ir VU pasiryžę dar glaudžiau bendradarbiauti kartu kuriant mokslinę produkciją, inicijuojant ir įgyvendinant bendrus projektus, keistis ir sisteminti mokslinę ir technologinę informaciją, skatinti abipusį dalyvavimą tarptautinėje tinklaveikoje. skaityti »

LEU mokslininkai laimėjo du naujus tarptautinius NORDPLUS programos projektus

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lituanistikos fakultetas (LF) plečia bendradarbiavimą su Baltijos ir Šiaurės šalimis. Laimėti du nauji 2 metų trukmės tarptautiniai NORDPLUS programos projektai. skaityti »

Didžiausios Lietuvoje mokslinių tyrimų įstaigos planuose – inovatyvi pramonė

Didžiausios Lietuvoje veikiančios mokslinių tyrimų įstaigos Fizinių ir technologijų mokslų centro (FTMC) pirmajame naujosios Mokslo tarybos posėdyje buvo išrinktas jos pirmininkas. Juo tapo FTMC lazerinių technologijų skyriaus vadovas dr. Gediminas Račiukaitis, kuris nuo šiol vadovaus pagrindiniam šio centro valdymo organui. skaityti »