Prasideda aštuntasis nacionalinis mokinių konkursas „Švari kalba – švari galva“

Publikuota: 2015 m. sausio 27 d. antradienis

Konkursas „Švari kalba – švari galva“, pernai sulaukęs rekordinio – 12 tūkstančių – dalyvių skaičiaus, organizuojamas jau aštuntą kartą. Informacines technologijas, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinio jaunimo gyvenimas, ir lietuvių kalbą susiejantis konkursas vėl kviečia mokinius prie kompiuterio pademonstruoti savo gimtosios kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje.

Pasak vieno iš konkurso organizatorių Švietimo ir mokslo ministerijos kanclerio Dainiaus Numgaudžio, dalyvių kasmet vis gausėja. „Konkursas auga, plečia geografines, taip pat mokinių amžiaus ribas. Svarbu, kad rašyti lietuviškomis raidėmis ir vartoti taisyklingą lietuvių kalbą skatinantis gražia tradicija tapęs konkursas suburia Lietuvoje ir užsienyje besimokančius mokinius. Jau pernai savo kalbos žinias ir praktinius gebėjimus jame demonstravo lietuviškų mokyklų mokiniai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos“, – sako kancleris Dainius Numgaudis.  

Konkursas „Švari kalba – švari galva“ tradiciškai vyks dviem etapais. Šiemet prakalbinti kompiuterį lietuviškai kviečiami Lietuvos bendrojo ugdymo ir užsienio lietuviškų mokyklų 5–10 klasių mokiniai. Užduotys bus atliekamos specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt, kurioje nuo šiandien prasideda registracija į konkursą.

„Jau aštuntus metus iš eilės griausime mitą, kad elektroninė erdvė ir lietuvybė – du nesuderinami dalykai. Mokiniai imlūs naujovėms. Todėl siekiame, kad patrauklios lietuvių kalbos technologijos kaip įmanoma labiau gelbėtų ugdymo procese, motyvuotų naudoti lietuvišką programinę įrangą, skatintų dirbti kompiuteriu lietuvių kalba“, – kalbėjo konkurso „Švari kalba – švari galva“ sumanytojos, Europoje pirmaujančios kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.

Vilniaus Gabijos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Alina Armonienė atkreipė dėmesį, kad kiekvieno save gerbiančio žmogaus pareiga – taisyklinga kalba, kuria nuolat reikia rūpintis ir ją puoselėti. „Šis konkursas atlieka reikšmingą ugdymo funkciją, nes į jį įtraukiamos įvairaus amžiaus mokinių grupės, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi. Kartais labai svarbu tinkamu metu ir tinkamais būdais jaunuoliams parodyti, kad ir naudojantis informacinėmis technologijomis  lietuvių kalbą išmokti ir vartoti  paprasta ir lengva“, – sako pedagogė Alina.

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizatoriai atkreipia dėmesį, kad konkurso metu bus galima naudotis visais virtualiais šaltiniais, taip pat programine įranga „Tildės Biuras“. Ši programinė įranga turėtų pagelbėti tiek konkurso dalyviams, tiek visiems besimokantiems lietuvių kalbos bei norintiems kalbėti taisyklingai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šiandien šeštojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai bus pagerbti Seime

Šiandien Seimo Konferencijų salėje (III r.) tradiciškai bus apdovanoti nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ („Prakalbink kompiuterį lietuviškai“) nugalėtojai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU pristatytas „GeoSkills+“ projektas

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko „GeoSkills+“ projekto (GEO VEK) konferencija–seminaras, kurį organizavo tarptautinis konsorciumas. skaityti »

LEU kviečia kolegijų absolventus įgyti universitetinį išsilavinimą

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) siūlo kolegijų absolventams pasinaudoti galimybe įgyti universitetinį išsilavinimą. skaityti »

Apie mokslą, kuris atveria kelius Londono Sityje, ir sprendimus, kuriuos priima matematika

Ar yra kas nors bendro tarp dirbtinio intelekto ir turto valdymo? Ar matematiniai algoritmai gali „priimti sprendimus“ investuojant? Ar tikrai daktaro laipsnis atveria karjeros galimybes Londono Sityje? skaityti »

„Moksleivių Seimas“ diskutuos, ar vertėjo prailginti mokslo metus

Seimo Kovo 11-osios Akto salėje gegužės 20 d., trečiadienį, 10.30 val., vyks Lietuvos mokinių parlamento (LMP) kartu su Seimo nare Agnė Bilotaite organizuojamas projektas „Lietuvos Respublikos Seimo darbo simuliacija“. skaityti »

Vilniaus universitetas – Lietuvos mokslo tarybos finansuojamų projektų lyderis

Lietuvos mokslo taryba finansuos naujus mokslininkų grupių projektus. 94 projektams 2015–2018 m. paskirta per 8,4 mln. eurų. skaityti »

LEU filosofai – daugiausia uždirbantys savo srityje

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko aukštųjų mokyklų absolventų integracijos į darbo rinką stebėseną. Paaiškėjo, kad Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) filosofai yra daugiausia uždirbantys savo srityje. skaityti »

Baltarusijos lietuvių vaikams – lietuviškos knygos

Rimdžiūnuose (Baltarusijos Respublika) esančio Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centro bibliotekos lankytojai turės galimybę skaityti daugiau lietuviškų knygų. Bibliotekai padovanota daugiau nei 50 grožinės ir pažintinės lietuvių bei užsienio autorių literatūros leidinių. skaityti »

Lietuvos išmaniems mokytojams – pasaulinis įvertinimas

Dvi Lietuvos mokytojos su kitais 300 mokytojų iš viso pasaulio buvo pakviestos dalyvauti kasmetiniame „Microsoft“ mokytojų novatorių forume, kuris šiais metais vyko „Microsoft“ centrinėje būstinėje Redmonde (JAV). skaityti »

Kosmoso technologijų įmonei UAB „Nanoavionika“ – 200 tūkst. eurų investicija

UAB „Nanoavionika“, kurios komandos branduolį sudaro pirmojo lietuviško kosminio palydovo „LituanicaSAT-1“ kūrėjai – Vilniaus universiteto darbuotojai, tapo pirmąja Lietuvoje ir viena pirmųjų Rytų Europoje kosmoso technologijų pradedančiųjų įmonių, gavusių rizikos kapitalo fondo investiciją. skaityti »

Teisės ir IT sričių dokumentų vertimui – Vilniaus universiteto vertyklė

Internetinėje svetainėje www.versti.eu jau veikia Vilniaus universiteto mašininio vertimo sistema. Joje sukauptas didelis kiekis teisės ir informacinių technologijų sričių tekstynų anglų ir prancūzų kalbomis leidžia tiksliau išversti šių segmentų tekstus. skaityti »