Prasideda registracija į nacionalinį mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė 2012“

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 20 d. pirmadienis

Rugsėjo 11–20 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyks mokinių ir mokytojų pamėgtas nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2012“. Renginiai nemokami, organizatoriai prašo dalyvių į kai kuriuos renginius registruotis jau dabar.

Festivalio atidarymas – rugsėjo 11 dieną 17 val. Ta proga Vilniuje, kino teatre „Forum cinemas Vingis“, vyks diskusija „Didžioji paslaptis: kas yra gyvybė ir kaip ji atsirado Žemėje?“ Dalyvaus prof. Gediminas Mutuza ir prof. Saulius Juršėnas. Po diskusijos bus parodytas filmas „Prometėjas“.

Dar prieš atidarymą, 14 val., Eugenija Rudnickaitė, Vilniaus universiteto Geologijos muziejaus vedėja, surengs ekskursiją Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedroje bei Geologijos muziejuje. Ekskursijos tema „Ar Lietuva vulkanų šalis?“ Šioje ekskursijoje sužinosite viską, kas slypi Lietuvos žemės gelmėse.

Per visas festivalio dienas laukia daugybė įdomių mokslo populiarinimo renginių. Rugsėjo 12 dieną Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyks mokslo šventė „Pirmasis mokslininkas Leonardas da Vinčis“. Apie šviesos magiją pasakos prof. Artūras Žukauskas, bus demonstruojamas meno kūrinio apšvietimas, naudojant Vilniaus universitete sukurtą ir patentuojamą „spalvų atgavos mašiną“. Klausytojai galės patys valdyti „mašiną“, pasirinkdami jiems labiausiai patinkantį spalvų perteikimo variantą. Leonardo da Vinčio pasakas seks literatūrologas Kęstutis Urba, per interaktyvią paskaitą bus demonstruojamos optinės iliuzijos, gvildenami kontroversiški klausimai: kodėl žmogus mato iliuzijas? Ar tai reiškia, kad jam yra dar daug kur tobulėti? O gal smegenų gebėjimas taip interpretuoti regimą vaizdą kaip tik leidžia mums geriau orientuotis aplinkoje?

Per kitus renginius festivalio dalyviai susipažins su Lietuvos kosmoso mokslo ir technologijų instituto bepiločių lėktuvų taikymo pavyzdžiais, jiems bus pateikta Vilniaus Domininkonų bažnyčios ir laidojimų istorija ir šiuo metu vykdomų tyrimų pirmieji rezultatai. Dalyviai turės galimybę lankytis biofarmacijos įmonėse, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedros laboratorijose, Liepiškio palydovinio ryšio teleporto ir duomenų centre, Klaipėdos universiteto mokomajame burlaivyje „Brabander“ ir daugelyje kitų įdomių vietų.

Į festivalį taip pat atvyksta ir paskaitas skaitys Varšuvos universiteto mokslininkai.

Registracija į renginius vyksta telefonu 8 644 84 345 arba el. paštu mokslofestivalis@gmail.com

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »