Prasideda registracija į nacionalinį mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė 2012“

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 20 d. pirmadienis

Rugsėjo 11–20 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyks mokinių ir mokytojų pamėgtas nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2012“. Renginiai nemokami, organizatoriai prašo dalyvių į kai kuriuos renginius registruotis jau dabar.

Festivalio atidarymas – rugsėjo 11 dieną 17 val. Ta proga Vilniuje, kino teatre „Forum cinemas Vingis“, vyks diskusija „Didžioji paslaptis: kas yra gyvybė ir kaip ji atsirado Žemėje?“ Dalyvaus prof. Gediminas Mutuza ir prof. Saulius Juršėnas. Po diskusijos bus parodytas filmas „Prometėjas“.

Dar prieš atidarymą, 14 val., Eugenija Rudnickaitė, Vilniaus universiteto Geologijos muziejaus vedėja, surengs ekskursiją Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedroje bei Geologijos muziejuje. Ekskursijos tema „Ar Lietuva vulkanų šalis?“ Šioje ekskursijoje sužinosite viską, kas slypi Lietuvos žemės gelmėse.

Per visas festivalio dienas laukia daugybė įdomių mokslo populiarinimo renginių. Rugsėjo 12 dieną Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyks mokslo šventė „Pirmasis mokslininkas Leonardas da Vinčis“. Apie šviesos magiją pasakos prof. Artūras Žukauskas, bus demonstruojamas meno kūrinio apšvietimas, naudojant Vilniaus universitete sukurtą ir patentuojamą „spalvų atgavos mašiną“. Klausytojai galės patys valdyti „mašiną“, pasirinkdami jiems labiausiai patinkantį spalvų perteikimo variantą. Leonardo da Vinčio pasakas seks literatūrologas Kęstutis Urba, per interaktyvią paskaitą bus demonstruojamos optinės iliuzijos, gvildenami kontroversiški klausimai: kodėl žmogus mato iliuzijas? Ar tai reiškia, kad jam yra dar daug kur tobulėti? O gal smegenų gebėjimas taip interpretuoti regimą vaizdą kaip tik leidžia mums geriau orientuotis aplinkoje?

Per kitus renginius festivalio dalyviai susipažins su Lietuvos kosmoso mokslo ir technologijų instituto bepiločių lėktuvų taikymo pavyzdžiais, jiems bus pateikta Vilniaus Domininkonų bažnyčios ir laidojimų istorija ir šiuo metu vykdomų tyrimų pirmieji rezultatai. Dalyviai turės galimybę lankytis biofarmacijos įmonėse, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedros laboratorijose, Liepiškio palydovinio ryšio teleporto ir duomenų centre, Klaipėdos universiteto mokomajame burlaivyje „Brabander“ ir daugelyje kitų įdomių vietų.

Į festivalį taip pat atvyksta ir paskaitas skaitys Varšuvos universiteto mokslininkai.

Registracija į renginius vyksta telefonu 8 644 84 345 arba el. paštu mokslofestivalis@gmail.com

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »