Prasideda registracija į nacionalinį mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė 2012“

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 20 d. pirmadienis

Rugsėjo 11–20 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyks mokinių ir mokytojų pamėgtas nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2012“. Renginiai nemokami, organizatoriai prašo dalyvių į kai kuriuos renginius registruotis jau dabar.

Festivalio atidarymas – rugsėjo 11 dieną 17 val. Ta proga Vilniuje, kino teatre „Forum cinemas Vingis“, vyks diskusija „Didžioji paslaptis: kas yra gyvybė ir kaip ji atsirado Žemėje?“ Dalyvaus prof. Gediminas Mutuza ir prof. Saulius Juršėnas. Po diskusijos bus parodytas filmas „Prometėjas“.

Dar prieš atidarymą, 14 val., Eugenija Rudnickaitė, Vilniaus universiteto Geologijos muziejaus vedėja, surengs ekskursiją Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedroje bei Geologijos muziejuje. Ekskursijos tema „Ar Lietuva vulkanų šalis?“ Šioje ekskursijoje sužinosite viską, kas slypi Lietuvos žemės gelmėse.

Per visas festivalio dienas laukia daugybė įdomių mokslo populiarinimo renginių. Rugsėjo 12 dieną Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyks mokslo šventė „Pirmasis mokslininkas Leonardas da Vinčis“. Apie šviesos magiją pasakos prof. Artūras Žukauskas, bus demonstruojamas meno kūrinio apšvietimas, naudojant Vilniaus universitete sukurtą ir patentuojamą „spalvų atgavos mašiną“. Klausytojai galės patys valdyti „mašiną“, pasirinkdami jiems labiausiai patinkantį spalvų perteikimo variantą. Leonardo da Vinčio pasakas seks literatūrologas Kęstutis Urba, per interaktyvią paskaitą bus demonstruojamos optinės iliuzijos, gvildenami kontroversiški klausimai: kodėl žmogus mato iliuzijas? Ar tai reiškia, kad jam yra dar daug kur tobulėti? O gal smegenų gebėjimas taip interpretuoti regimą vaizdą kaip tik leidžia mums geriau orientuotis aplinkoje?

Per kitus renginius festivalio dalyviai susipažins su Lietuvos kosmoso mokslo ir technologijų instituto bepiločių lėktuvų taikymo pavyzdžiais, jiems bus pateikta Vilniaus Domininkonų bažnyčios ir laidojimų istorija ir šiuo metu vykdomų tyrimų pirmieji rezultatai. Dalyviai turės galimybę lankytis biofarmacijos įmonėse, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedros laboratorijose, Liepiškio palydovinio ryšio teleporto ir duomenų centre, Klaipėdos universiteto mokomajame burlaivyje „Brabander“ ir daugelyje kitų įdomių vietų.

Į festivalį taip pat atvyksta ir paskaitas skaitys Varšuvos universiteto mokslininkai.

Registracija į renginius vyksta telefonu 8 644 84 345 arba el. paštu mokslofestivalis@gmail.com

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »