Prasideda specialus projektas mokinių informaciniam raštingumui ugdyti

Publikuota: 2015 m. balandžio 17 d. penktadienis

Kaip atpažinti propagandą ir išmokti kritiškai vertinti medijose pateikiamą informaciją? Kas lemia žiniasklaidos turinį? Kokia medijų įtaka visuomenei? Kaip ugdyti informacinį raštingumą? Šie klausimai bus aptariami balandžio 17 d., 9.30 val., Vilniuje prasidėsiančioje mokyklų konferencijoje „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“ (Gedimino pr. 35).

Projektą „Medijų ir informacinis raštingumas“ atidarys švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis ir  Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Harald Tillberg. Konferencijoje pranešimus skaitys ir patirtimi dalinsis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto prof. dr. Gediminas Vitkus, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, Vatikano radijo bendradarbė Dalia Žemaitytė, žiniasklaidos ekspertai, švietimo specialistai.

Konferencijos dalyviai supažins su medijų ir informacinio raštingumo tematikos  integravimo į ugdymo turinį galimybėmis, bus pristatyta darbo su medijose pateikiama informacija metodika, kuri padės ugdyti mokinių gebėjimus analizuoti spaudoje, radijuje, televizijoje, internete pateikiamą informaciją, lavins kritinį mąstymą.

Projekte „Medijų ir informacinis raštingumas“ dalyvauja 300 mokytojų. Vėliau informacinio raštingumo ugdymo metodika bus diegiama ir kitose švietimo įstaigose.

Projektą įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Ugdymo plėtotės centras bendradarbiaudamas su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Lietuvis profesorius – įtakingiausių pasaulio mokslininkų sąraše

Į daugiausiai cituojamų mokslininkų reitingą pateko ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos technologijos ir vadybos katedros profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas. skaityti »

Vilniaus universiteto vertimo raštu magistrantūros programai suteiktas kokybės ženklas

Europos Komisija paskelbė universitetų programas, kurioms suteiktas Europos vertimo raštu magistrantūros programos kokybės ženklas. Tarp jų – ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto vertimo raštu magistrantūros programa. skaityti »

Lietuvoje VGTU pirmauja pagal vizituojančių dėstytojų skaičių

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) šiemet tapo vienu universitetų, į kurį atkeliauja daugiausiai užsienio dėstytojų. skaityti »

Nuo kitų mokslo metų mokyklos galės pasirinkti daugiau prevencinių programų

Nuo kitų mokslo metų mokyklos galės pasirinkti ir įgyvendinti dar keturias naujas akredituotas prevencines programas. skaityti »

J. Banys: nauji trijų VU fakultetų pastatai galėtų iškilti jau 2017-ųjų rudenį

Nauji Vilniaus universiteto (VU) Chemijos, Matematikos ir informatikos bei Medicinos fakultetų pastatai galėtų būti pastatyti jau 2017-ųjų rudenį. skaityti »

Mokykloms – nauja kompiuterinė įranga

Naujus mokslo metus 93 Lietuvos mokyklos pradės su nauja mobilia kompiuterine įranga. Kompiuteriams nupirkti buvo skirta beveik 4 mln. litų. skaityti »

Vilniaus universitetui mokslinę pažangą padeda užtikrinti ir modernėjanti infrastruktūra

Vilniaus universitetas prieš trejus metus pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Vilniaus universiteto filologijos, socialinių ir komunikacijos mokslų studijų infrastruktūros ir bazinės įrangos atnaujinimas“. skaityti »

Stiprinamas informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimas mokyklose

Švietimo ir mokslo ministras patvirtino Informacinių ir komunikacinių technologijų diegimo į bendrąjį ugdymą ir profesinį mokymą 2014–2016 metų veiksmų planą. skaityti »

Studentai kviečiami dalyvauti magistro darbų konkurse

Ūkio ministerija kviečia aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantus ir jų mokslinius vadovus dalyvauti magistro darbų konkurse. skaityti »

Tobulinti skaitmeninę kompetenciją panoro 900 mokytojų iš 220 mokyklų

Apie 900 mokytojų ir direktorių iš 220 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų prašo juos išmokyti taikyti naujas technologijas pamokose – ką tik baigėsi paraiškų priėmimas į nemokamus skaitmeninius mokymus pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »