Prasideda specialus projektas mokinių informaciniam raštingumui ugdyti

Publikuota: 2015 m. balandžio 17 d. penktadienis

Kaip atpažinti propagandą ir išmokti kritiškai vertinti medijose pateikiamą informaciją? Kas lemia žiniasklaidos turinį? Kokia medijų įtaka visuomenei? Kaip ugdyti informacinį raštingumą? Šie klausimai bus aptariami balandžio 17 d., 9.30 val., Vilniuje prasidėsiančioje mokyklų konferencijoje „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“ (Gedimino pr. 35).

Projektą „Medijų ir informacinis raštingumas“ atidarys švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis ir  Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Harald Tillberg. Konferencijoje pranešimus skaitys ir patirtimi dalinsis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto prof. dr. Gediminas Vitkus, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, Vatikano radijo bendradarbė Dalia Žemaitytė, žiniasklaidos ekspertai, švietimo specialistai.

Konferencijos dalyviai supažins su medijų ir informacinio raštingumo tematikos  integravimo į ugdymo turinį galimybėmis, bus pristatyta darbo su medijose pateikiama informacija metodika, kuri padės ugdyti mokinių gebėjimus analizuoti spaudoje, radijuje, televizijoje, internete pateikiamą informaciją, lavins kritinį mąstymą.

Projekte „Medijų ir informacinis raštingumas“ dalyvauja 300 mokytojų. Vėliau informacinio raštingumo ugdymo metodika bus diegiama ir kitose švietimo įstaigose.

Projektą įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Ugdymo plėtotės centras bendradarbiaudamas su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Svarstyta idėja įkurti sporto gimnazijas

Vyriausybėje vyko pasitarimas, kuriame aptarti specializuotų sporto krypties ugdymo mokyklų steigimo klausimai ir veiklos organizavimo planas. skaityti »

Parodoje „Studijos 2014“ – kosminių palydovų LituanicaSAT-1 ir LITSAT-1 prototipai

Vasario 6–8 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančios Tarptautinės žinių ir išsilavinimo parodos „Studijos 2014” lankytojai turės galimybę ne tik susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų mokymo programomis, bet ir su jų moksline veikla bei naujausiais pasiekimais. skaityti »

„Mokslo pieva“: mokslas, kuris veikia!

„Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais entuziastingais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas. skaityti »

Klasės auklėtojų gebėjimams stiprinti – Pedagogų forumas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) vyks pedagogų forumas Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga. skaityti »

Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. skaityti »

VGTU bakalaurantai Suomijoje siekia dvigubo diplomo

Sausio 6 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Pastatų energetikos katedros studentai Gintarė Laukytė, Paulius Jurkus, Artur Rubcov, Jonas Strautnikas ir Ernesta Varapnickaitė išvyko į Mikelio Taikomųjų mokslų universitetą (Suomija). skaityti »

KTU studentams – galimybė stažuotis NATO, JTO, UNICEF, Europos Parlamente

Tokia galimybė įvairių pakopų ir studijų programų studentams atsirado 2014 m. KTU pradėjus dalyvauti stažuočių programoje „Patirties partneriai“ („Partners 4 value“). skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Jungtinės Karalystės valstybės ministru Mathew’u Hancocku

Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Jungtinės Karalystės valstybės ministru Mathew’u Hancocku, atsakingu už gebėjimų ir verslumo skatinimą visuomenėje. skaityti »

Aukštųjų mokyklų mugė: kaip pasirinkti stabilias pajamas garantuojančią specialybę?

Iki abitūros egzaminų likus keliems mėnesiams, būsimiems studentams kyla vis daugiau klausimų. Kokius dalykus pasirinkti, kokių balų reikia norint įstoti, pagaliau, į kokią specialybę nukreipti savo energiją? skaityti »

VGTU studento darbas sulaukė tarptautinio pripažinimo

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto magistrantas studentas Donatas Cesiulis tarptautinėje architektūrinės grafikos parodoje–konkurse DRAWING OF THE YEAR, organizuotoje Aarhuso architektūros aukštojoje mokykloje (Danija) buvo apdovanotas trečiąja premija. skaityti »