Prasideda specialus projektas mokinių informaciniam raštingumui ugdyti

Publikuota: 2015 m. balandžio 17 d. penktadienis

Kaip atpažinti propagandą ir išmokti kritiškai vertinti medijose pateikiamą informaciją? Kas lemia žiniasklaidos turinį? Kokia medijų įtaka visuomenei? Kaip ugdyti informacinį raštingumą? Šie klausimai bus aptariami balandžio 17 d., 9.30 val., Vilniuje prasidėsiančioje mokyklų konferencijoje „Informaciniai iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje“ (Gedimino pr. 35).

Projektą „Medijų ir informacinis raštingumas“ atidarys švietimo ir mokslo ministras prof. dr. Dainius Pavalkis ir  Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Harald Tillberg. Konferencijoje pranešimus skaitys ir patirtimi dalinsis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto prof. dr. Gediminas Vitkus, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, Vatikano radijo bendradarbė Dalia Žemaitytė, žiniasklaidos ekspertai, švietimo specialistai.

Konferencijos dalyviai supažins su medijų ir informacinio raštingumo tematikos  integravimo į ugdymo turinį galimybėmis, bus pristatyta darbo su medijose pateikiama informacija metodika, kuri padės ugdyti mokinių gebėjimus analizuoti spaudoje, radijuje, televizijoje, internete pateikiamą informaciją, lavins kritinį mąstymą.

Projekte „Medijų ir informacinis raštingumas“ dalyvauja 300 mokytojų. Vėliau informacinio raštingumo ugdymo metodika bus diegiama ir kitose švietimo įstaigose.

Projektą įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Ugdymo plėtotės centras bendradarbiaudamas su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Moksleiviams taps atviros daugiau kaip 100 paskaitų Vilniaus universitete

Spalio pirmosiomis dienomis Vilniaus universitetas studijas pažinti moksleivius kvies siūlydamas išskirtinę progą tapti studentais vienai paskaitai – apsilankyti vienoje iš daugiau kaip 100 realiai universitete vyksiančių paskaitų. skaityti »

KTU startuolių pasiekimai: 10 įmonių, kuriančių pasaulinio lygio produktus

Rugsėjo 24 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) Inovacijų ir verslo centre veikiančiame Jaunojo verslo vystymo skyriuje „StartupSpace“ įvyko startuolių veiklos pristatymas. skaityti »

Pirmakursiai galės džiaugtis studijoms būtinais kompiuteriais

Kauno technologijos universitete pirmakursiams, šiemet įstojusiems į Universiteto bakalauro studijas su aukščiausiais konkursiniais balais, bus įteikti nešiojamieji kompiuteriai. skaityti »

Profesorius R. Simutis: vis daugiau darbų atliks išmaniosios valdymo sistemos

Kauno technologijos universiteto profesorius Rimvydas Simutis teigia, kad išmanieji įrengimai ir pažangios automatinio valdymo sistemos per 5-10 metų galėtų pakeisti apie 50 proc. žmonių, dirbančių aptarnavimo, bei apie 20-30 proc. - administravimo sferoje. skaityti »

Atvirų durų dienos Vilniaus universitete: pažintis su studijomis, mokslu ir kultūra

Pasinerti į gyvą mokslo ir kultūros pasaulį spalio pirmosiomis dienomis kvies Vilniaus universitetas, pasiūlysiantis įdomių ir įtraukiančių renginių kiekvieno skoniui: susipažinti su studijomis kvies „Studijų alėja“, susiburti universiteto erdvėse – kinas, paskaitos, parodos, susitikimai. skaityti »

Į profesines mokyklas priimtas rekordinis moksleivių skaičius

Suvedus galutinius papildomo priėmimo į profesines mokymo įstaigas duomenis, paaiškėjo, kad priimta beveik dešimtadaliu daugiau mokinių, nei planuota. skaityti »

Kosmoso technologijų paroda Vilniuje sulaukė lankytojų antplūdžio

Praėjusią savaitę Vilniuje vykusią kosmoso technologijų parodą „European Space Expo“ aplankė 37,5 tūkst. žmonių. Tai buvo 15-ąjį kartą Europoje surengta paroda, kuri Vilniuje sulaukė 250 tūkstantojo „European Space Expo“ lankytojo. skaityti »

Lietuvos mokslininkas prof. T. Krilavičius kasdienį gyvenimą paverčia skaičiais

Artėjant „Tyrėjų nakčiai“ skaitytojų dėmesiui – vieno iš šio renginio dalyvių Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto profesoriaus ir Baltijos pažangių technologijų instituto IT skyriaus vadovo Tomo Krilavičiaus interviu. skaityti »

Aukštojo mokslo finansavimas: ar jo pakanka ir kaip juo tinkamai pasinaudoti?

Aukštojo mokslo finansavimas pastaraisiais metais tapo vienu svarbiausiu Europos švietimo politikos klausimų. Ar aukštojo mokslo sistemai pakanka turimų lėšų ir ar sugebama jomis tinkamai pasinaudoti, kad visuomenė gautų didžiausią naudą? Šiuos klausimus svarsto susitikime Vilniuje rugsėjo 23-24 dalyvaujantys už aukštąjį mokslą atsakingi direktoriai. skaityti »

Moksleiviai kviečiami susipažinti su Vyriausybės veikla

Lietuvos mokyklų moksleiviai kviečiami dalyvauti trečiadieniais Vyriausybės rūmuose rengiamose ekskursijose, kurių metu bus galima susipažinti su Vyriausybės veikla, užsukti į Vyriausybės posėdį bei pamatyti, kaip priimami svarbiausi valstybės sprendimai. skaityti »