Premjeras A. Butkevičius susitiko su Lietuvos studentų sąjungos atstovais

Publikuota: 2014 m. birželio 13 d. penktadienis

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Lietuvos studentų sąjungos atstovus. Susitikimo metu aukštųjų mokyklų studentų atstovai turėjo galimybę išsakyti savo lūkesčius, su premjeru padiskutuoti apie galimybes didinti stipendijas kaip motyvacinę priemonę. Kalbėta apie tinkamą patirtį suteikiančias praktikas ir stažuotes, studijų finansavimo paskolas, aptarta Jaunimo garantijų iniciatyva, bendrabučių renovacijos perspektyvos.

 „Jaunimo balsas mums labai svarbus. Jūsų iniciatyvos ir pastabos ieškant tinkamų sprendimų yra labai sveikintinos ir visada laukiamos“, –kalbėjo premjeras. Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas taip pat džiaugėsi galimybe visos Lietuvos studentų lūkesčius išsakyti tiesiogiai Vyriausybės vadovui.

Kalbėdami apie studijų kryptis premjeras ir studentų atstovai vieningai sutarė, jog šiuo metu būtina ugdyti daugiau inžinierių, technologų, biotechnologų, informacinių technologų specialistų. Pasak studentų sąjungos atstovų, valstybė tam, kad pritrauktų reikiamų sričių studentus, turėtų sukurti skatinamąsias priemones.

„Vyriausybės pozicija nesikeičia – šios mokslo sritys turi būti skatinamos, todėl šių specialybių finansavimas yra stabiliai didinamas“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

Susitikimo metu studentai išreiškė savo nuomonę dėl studijų finansavimo paskolų: „Manome, kad paskolų gražinimas turėtų būti susijęs su po studijų baigimo susijusiu darbo užmokesčiu. Paskolų gražinimo „pririšimas“ prie darbo užmokesčio ne tik palengvintų grąžinimo sąlygas, bet būtų ir savotiškas rodiklis, kaip universitetas paruošia specialistą. Jei atlygis už darbą didelis, tai rodo gerą universiteto lygį, jei mažas – atvirkščiai“, – dėstė Vilniaus universiteto atstovas Arminas Varanauskas.

Premjeras patikino, kad Vyriausybės programoje yra iškeltas siekis studijų paskolų finansavimo sistemą keisti.

Diskutuota ir apie Jaunimo garantijų iniciatyvą bei jos teikiamas praktikos ir stažuočių galimybes. Studentų teigimu, studijuojantiems būtina užtikrinti praktinius užsiėmimus atitinkančius jų specialybes, apgyvendinimo bendrabučiuose galimybes stažuotės metu, jei ji vyksta kitame mieste.

Taip pat diskutuota apie galimybes studentams prisidėti prie bendrabučių renovacijos tokiu būdų užtikrinant jų interesų įgyvendinimą. Ministras Pirmininkas su studentų atstovais sutarė, kad tokie susitikimai turėtų tapti reguliarūs.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Premjeras sveikina LEU rektorių jubiliejinio gimtadienio proga

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės vardu sveikina Lietuvos edukologijos universiteto rektorių Algirdą Gaižutį 75 metų jubiliejaus proga, pažymėdamas jo aktyvią ir kūrybingą mokslinę veiklą, reikšmingus darbus, svarbius Lietuvos valstybei, mokslui, švietimui ir... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »