Prestižinė premija Vilniaus universiteto istorikei

Publikuota: 2012 m. spalio 24 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Senovės ir viduramžių katedros docentei dr. Jolantai Karpavičienei, kuri yra ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja, spalio 18 d. Magdeburge įteikta šių metų Eike's von Repgowo premija.

Magdeburgas viduramžiais ir ankstyvaisiais naujaisiais laikais buvo vienas žymiausių Europos centrų, o dabar yra Vokietijos žemės Saksonijos-Anhalto sostinė. Saksų-Magdeburgo teisė, kurios istoriją ir sklaidą Vidurio Rytų Europoje tyrinėja Vilniaus universiteto istorikė, yra plačiai žinomas daugialypis teisės, socialinės ir kultūros istorijos fenomenas ne tik vokiečių žemėse, bet ir į rytus nuo jų, įskaitant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritoriją. Tad saksų-Magdeburgo teisės raiškos Europoje problematiką tyrinėja ne tik Vokietijos, bet ir Vengrijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Lietuvos ir kitų šalių mokslininkai. Eike von Repgow (apie 1180 m. – apie 1235 m.) – vokiečių riteris, teisės rinkinio „Saksų veidrodis“ (Sachsenspiegel) sudarytojas. Jo vardu pavadinta premija nuo 1998 m. skiriama Vokietijos ir užsienio mokslininkams, kurių tyrimai prisideda prie vidurinės Elbės regiono kultūros ir istorijos gilesnio pažinimo, Saksonijos istorinio regiono praeities ryšių su kitomis Europos dalimis atskleidimo. 1998–2010 m. šią premiją yra gavę 10 profesorių.

Sprendimą apie premijos skyrimą priima Magdeburgo miesto ir vieno iš jo universitetų (Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg) bendra komisija. Informaciją apie 2012 m. spalio 18 d. Magdeburgo senamiestyje esančioje Šv. Jono bažnyčioje įvykusią iškilmingą premijos įteikimo ceremoniją ir šia proga skaitytą lietuvių istorikės paskaitą paskelbė minėtas universitetas oficialiame pranešime. Tam skirtą straipsnį rasime ir Magdeburgo miesto informaciniame portale. Premiją docentei dr. J. Karpavičienei įteikė miesto oberburmistras dr. Lutzas Trümperis ir minėto universiteto rektorius prof. dr. Jensas Strackeljanas. Oficialią kalbą, pagerbiančią premijos laureatę (Laudatio), pasakė prof. em. dr. jur. dr. h. c. Dietmaras Willoweitas, Bavarijos mokslų akademijos senasis prezidentas.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »