Prestižinė premija Vilniaus universiteto istorikei

Publikuota: 2012 m. spalio 24 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Senovės ir viduramžių katedros docentei dr. Jolantai Karpavičienei, kuri yra ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja, spalio 18 d. Magdeburge įteikta šių metų Eike's von Repgowo premija.

Magdeburgas viduramžiais ir ankstyvaisiais naujaisiais laikais buvo vienas žymiausių Europos centrų, o dabar yra Vokietijos žemės Saksonijos-Anhalto sostinė. Saksų-Magdeburgo teisė, kurios istoriją ir sklaidą Vidurio Rytų Europoje tyrinėja Vilniaus universiteto istorikė, yra plačiai žinomas daugialypis teisės, socialinės ir kultūros istorijos fenomenas ne tik vokiečių žemėse, bet ir į rytus nuo jų, įskaitant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritoriją. Tad saksų-Magdeburgo teisės raiškos Europoje problematiką tyrinėja ne tik Vokietijos, bet ir Vengrijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Lietuvos ir kitų šalių mokslininkai. Eike von Repgow (apie 1180 m. – apie 1235 m.) – vokiečių riteris, teisės rinkinio „Saksų veidrodis“ (Sachsenspiegel) sudarytojas. Jo vardu pavadinta premija nuo 1998 m. skiriama Vokietijos ir užsienio mokslininkams, kurių tyrimai prisideda prie vidurinės Elbės regiono kultūros ir istorijos gilesnio pažinimo, Saksonijos istorinio regiono praeities ryšių su kitomis Europos dalimis atskleidimo. 1998–2010 m. šią premiją yra gavę 10 profesorių.

Sprendimą apie premijos skyrimą priima Magdeburgo miesto ir vieno iš jo universitetų (Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg) bendra komisija. Informaciją apie 2012 m. spalio 18 d. Magdeburgo senamiestyje esančioje Šv. Jono bažnyčioje įvykusią iškilmingą premijos įteikimo ceremoniją ir šia proga skaitytą lietuvių istorikės paskaitą paskelbė minėtas universitetas oficialiame pranešime. Tam skirtą straipsnį rasime ir Magdeburgo miesto informaciniame portale. Premiją docentei dr. J. Karpavičienei įteikė miesto oberburmistras dr. Lutzas Trümperis ir minėto universiteto rektorius prof. dr. Jensas Strackeljanas. Oficialią kalbą, pagerbiančią premijos laureatę (Laudatio), pasakė prof. em. dr. jur. dr. h. c. Dietmaras Willoweitas, Bavarijos mokslų akademijos senasis prezidentas.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »