Prestižinė premija Vilniaus universiteto istorikei

Publikuota: 2012 m. spalio 24 d. trečiadienis

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Senovės ir viduramžių katedros docentei dr. Jolantai Karpavičienei, kuri yra ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja, spalio 18 d. Magdeburge įteikta šių metų Eike's von Repgowo premija.

Magdeburgas viduramžiais ir ankstyvaisiais naujaisiais laikais buvo vienas žymiausių Europos centrų, o dabar yra Vokietijos žemės Saksonijos-Anhalto sostinė. Saksų-Magdeburgo teisė, kurios istoriją ir sklaidą Vidurio Rytų Europoje tyrinėja Vilniaus universiteto istorikė, yra plačiai žinomas daugialypis teisės, socialinės ir kultūros istorijos fenomenas ne tik vokiečių žemėse, bet ir į rytus nuo jų, įskaitant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritoriją. Tad saksų-Magdeburgo teisės raiškos Europoje problematiką tyrinėja ne tik Vokietijos, bet ir Vengrijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Lietuvos ir kitų šalių mokslininkai. Eike von Repgow (apie 1180 m. – apie 1235 m.) – vokiečių riteris, teisės rinkinio „Saksų veidrodis“ (Sachsenspiegel) sudarytojas. Jo vardu pavadinta premija nuo 1998 m. skiriama Vokietijos ir užsienio mokslininkams, kurių tyrimai prisideda prie vidurinės Elbės regiono kultūros ir istorijos gilesnio pažinimo, Saksonijos istorinio regiono praeities ryšių su kitomis Europos dalimis atskleidimo. 1998–2010 m. šią premiją yra gavę 10 profesorių.

Sprendimą apie premijos skyrimą priima Magdeburgo miesto ir vieno iš jo universitetų (Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg) bendra komisija. Informaciją apie 2012 m. spalio 18 d. Magdeburgo senamiestyje esančioje Šv. Jono bažnyčioje įvykusią iškilmingą premijos įteikimo ceremoniją ir šia proga skaitytą lietuvių istorikės paskaitą paskelbė minėtas universitetas oficialiame pranešime. Tam skirtą straipsnį rasime ir Magdeburgo miesto informaciniame portale. Premiją docentei dr. J. Karpavičienei įteikė miesto oberburmistras dr. Lutzas Trümperis ir minėto universiteto rektorius prof. dr. Jensas Strackeljanas. Oficialią kalbą, pagerbiančią premijos laureatę (Laudatio), pasakė prof. em. dr. jur. dr. h. c. Dietmaras Willoweitas, Bavarijos mokslų akademijos senasis prezidentas.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »