Prevencinėje „Mentor Lietuva“ stovykloje prasmingai laiką leido 77 vaikai

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

 

„Mentor Lietuva“ šiemet organizavo prevencinę stovyklą Švenčionių rajone, kur praėjusią savaitę stovyklavo 77 12–14 metų vaikai iš keturių Aukštaitijos savivaldybių. Šie vaikai auga mažiau galimybių turinčiose šeimose, todėl prevencinėje stovykloje buvo siekiama išmokyti vaikus leisti laiką sveikai ir prasmingai, apsaugoti juos nuo piktnaudžiavimo tabaku, alkoholiu ir narkotikais. Jau ketvirtus metus asociacijos „Mentor Lietuva“, kurios vienas iš steigėjų ir narių yra SEB bankas, organizuojamoje stovykloje vaikai sportavo, piešė, vaidino, grojo, užsiiminėjo orientaciniu sportu, sužinojo išgyvenimo miške paslapčių, pažino vaistažoles, rodė įvairius savo talentus.

Asociacijos „Mentor Lietuva“ organizuojamoje prevencinėje stovykloje apsilankęs ir vaikams savo meną demonstravęs žinomas iliuzionistas Mantas Wizard sako, kad toks socialinis projektas labai reikalingas, leidžia vaikams pamatyti gerų pavyzdžių ir padeda atsispirti neigiamai įtakai.

„Jei stovykloje įgyti įgūdžiai nulems tai, kad vaikas atsispirs pagundai, tai jau bus milžiniškas laimėjimas. Ne tik jo gyvenime, bet ir visuomenei, nes taip mes turėsime dar vieną padorų pilietį“, – po pasirodymo ir bendravimo su vaikais stovykloje Švenčionių rajone kalbėjo M. Wizard.

M. Wizard po savo pasirodymo pasakojo nemažai bendravęs su vaikais įvairiose pasaulio šalyse, todėl jį labai džiugino tai, kad stovykloje matyti vaikai niekuo nesiskyrė nuo kitų vaikų įvairiose pasaulio šalyse.

„Jie tokie patys kaip visi pasaulio vaikai. Nors formaliai jie gal priklauso rizikos grupei, gal neturi tiek galimybių, kiek vaikai, augantys kitose šeimose, bet jie yra linksmi, geri ir draugiški. Buvo labai smagu matyti protingas, linksmas akis, sulaukti geros reakcijos į rodomus triukus. Tie žmonės gali susikurti puikius gyvenimus, puikią ateitį, gali būti garbingi, padorūs žmonės“, – kalbėjo žinomas iliuzionistas.

Anot jo, tokie socialiniai projektai, kur vaikai savarankiškai gyvena, mokosi gražiai bendrauti, turi gerų pavyzdžių, yra labai geri, nes taip vaikai mokomi gyventi bendruomenėje, bendrauti, reikšti jausmus ir, galų gale, atsiprašyti.

Asociacija „Mentor Lietuva“ siekia sudaryti kuo daugiau galimybių vaikams ir jaunimui įgyti pozityvios patirties, kuri gali suformuoti teigiamus įgūdžius ir padėti gyventi visuomenėje. Ši tarptautinė organizacija vykdo prevencijos projektus, dalijasi informacija bei tyrimų medžiaga apie prevenciją.

„Prevencinės vaikų stovyklos – dar viena galimybė mums prisidėti prie jaunų žmonių ugdymo. Tokia patirtis, kurią vaikai sukaupia bendraudami, išmėgindami aktyvų gyvenimo būdą, ugdo jų iniciatyvumą, padeda atsispirti neigiamai aplinkos įtakai ir pasirinkti teisingą gyvenimo kelią“, – sako „Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

Pirmoji „Mentor Lietuva“ prevencinė stovykla vyko 2010 metais. Kiekvieną vasarą vaikams iš pažeidžiamų šeimų organizuojamos stovyklos, kuriose ugdomi socialiniai įgūdžiai, vaikus siekiama sudominti įvairiomis sporto šakomis, supažindinti su prasmingais laisvalaikio praleidimo būdais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »