Prevencinėje „Mentor Lietuva“ stovykloje prasmingai laiką leido 77 vaikai

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

 

„Mentor Lietuva“ šiemet organizavo prevencinę stovyklą Švenčionių rajone, kur praėjusią savaitę stovyklavo 77 12–14 metų vaikai iš keturių Aukštaitijos savivaldybių. Šie vaikai auga mažiau galimybių turinčiose šeimose, todėl prevencinėje stovykloje buvo siekiama išmokyti vaikus leisti laiką sveikai ir prasmingai, apsaugoti juos nuo piktnaudžiavimo tabaku, alkoholiu ir narkotikais. Jau ketvirtus metus asociacijos „Mentor Lietuva“, kurios vienas iš steigėjų ir narių yra SEB bankas, organizuojamoje stovykloje vaikai sportavo, piešė, vaidino, grojo, užsiiminėjo orientaciniu sportu, sužinojo išgyvenimo miške paslapčių, pažino vaistažoles, rodė įvairius savo talentus.

Asociacijos „Mentor Lietuva“ organizuojamoje prevencinėje stovykloje apsilankęs ir vaikams savo meną demonstravęs žinomas iliuzionistas Mantas Wizard sako, kad toks socialinis projektas labai reikalingas, leidžia vaikams pamatyti gerų pavyzdžių ir padeda atsispirti neigiamai įtakai.

„Jei stovykloje įgyti įgūdžiai nulems tai, kad vaikas atsispirs pagundai, tai jau bus milžiniškas laimėjimas. Ne tik jo gyvenime, bet ir visuomenei, nes taip mes turėsime dar vieną padorų pilietį“, – po pasirodymo ir bendravimo su vaikais stovykloje Švenčionių rajone kalbėjo M. Wizard.

M. Wizard po savo pasirodymo pasakojo nemažai bendravęs su vaikais įvairiose pasaulio šalyse, todėl jį labai džiugino tai, kad stovykloje matyti vaikai niekuo nesiskyrė nuo kitų vaikų įvairiose pasaulio šalyse.

„Jie tokie patys kaip visi pasaulio vaikai. Nors formaliai jie gal priklauso rizikos grupei, gal neturi tiek galimybių, kiek vaikai, augantys kitose šeimose, bet jie yra linksmi, geri ir draugiški. Buvo labai smagu matyti protingas, linksmas akis, sulaukti geros reakcijos į rodomus triukus. Tie žmonės gali susikurti puikius gyvenimus, puikią ateitį, gali būti garbingi, padorūs žmonės“, – kalbėjo žinomas iliuzionistas.

Anot jo, tokie socialiniai projektai, kur vaikai savarankiškai gyvena, mokosi gražiai bendrauti, turi gerų pavyzdžių, yra labai geri, nes taip vaikai mokomi gyventi bendruomenėje, bendrauti, reikšti jausmus ir, galų gale, atsiprašyti.

Asociacija „Mentor Lietuva“ siekia sudaryti kuo daugiau galimybių vaikams ir jaunimui įgyti pozityvios patirties, kuri gali suformuoti teigiamus įgūdžius ir padėti gyventi visuomenėje. Ši tarptautinė organizacija vykdo prevencijos projektus, dalijasi informacija bei tyrimų medžiaga apie prevenciją.

„Prevencinės vaikų stovyklos – dar viena galimybė mums prisidėti prie jaunų žmonių ugdymo. Tokia patirtis, kurią vaikai sukaupia bendraudami, išmėgindami aktyvų gyvenimo būdą, ugdo jų iniciatyvumą, padeda atsispirti neigiamai aplinkos įtakai ir pasirinkti teisingą gyvenimo kelią“, – sako „Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

Pirmoji „Mentor Lietuva“ prevencinė stovykla vyko 2010 metais. Kiekvieną vasarą vaikams iš pažeidžiamų šeimų organizuojamos stovyklos, kuriose ugdomi socialiniai įgūdžiai, vaikus siekiama sudominti įvairiomis sporto šakomis, supažindinti su prasmingais laisvalaikio praleidimo būdais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »