Prevencinėje „Mentor Lietuva“ stovykloje prasmingai laiką leido 77 vaikai

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

 

„Mentor Lietuva“ šiemet organizavo prevencinę stovyklą Švenčionių rajone, kur praėjusią savaitę stovyklavo 77 12–14 metų vaikai iš keturių Aukštaitijos savivaldybių. Šie vaikai auga mažiau galimybių turinčiose šeimose, todėl prevencinėje stovykloje buvo siekiama išmokyti vaikus leisti laiką sveikai ir prasmingai, apsaugoti juos nuo piktnaudžiavimo tabaku, alkoholiu ir narkotikais. Jau ketvirtus metus asociacijos „Mentor Lietuva“, kurios vienas iš steigėjų ir narių yra SEB bankas, organizuojamoje stovykloje vaikai sportavo, piešė, vaidino, grojo, užsiiminėjo orientaciniu sportu, sužinojo išgyvenimo miške paslapčių, pažino vaistažoles, rodė įvairius savo talentus.

Asociacijos „Mentor Lietuva“ organizuojamoje prevencinėje stovykloje apsilankęs ir vaikams savo meną demonstravęs žinomas iliuzionistas Mantas Wizard sako, kad toks socialinis projektas labai reikalingas, leidžia vaikams pamatyti gerų pavyzdžių ir padeda atsispirti neigiamai įtakai.

„Jei stovykloje įgyti įgūdžiai nulems tai, kad vaikas atsispirs pagundai, tai jau bus milžiniškas laimėjimas. Ne tik jo gyvenime, bet ir visuomenei, nes taip mes turėsime dar vieną padorų pilietį“, – po pasirodymo ir bendravimo su vaikais stovykloje Švenčionių rajone kalbėjo M. Wizard.

M. Wizard po savo pasirodymo pasakojo nemažai bendravęs su vaikais įvairiose pasaulio šalyse, todėl jį labai džiugino tai, kad stovykloje matyti vaikai niekuo nesiskyrė nuo kitų vaikų įvairiose pasaulio šalyse.

„Jie tokie patys kaip visi pasaulio vaikai. Nors formaliai jie gal priklauso rizikos grupei, gal neturi tiek galimybių, kiek vaikai, augantys kitose šeimose, bet jie yra linksmi, geri ir draugiški. Buvo labai smagu matyti protingas, linksmas akis, sulaukti geros reakcijos į rodomus triukus. Tie žmonės gali susikurti puikius gyvenimus, puikią ateitį, gali būti garbingi, padorūs žmonės“, – kalbėjo žinomas iliuzionistas.

Anot jo, tokie socialiniai projektai, kur vaikai savarankiškai gyvena, mokosi gražiai bendrauti, turi gerų pavyzdžių, yra labai geri, nes taip vaikai mokomi gyventi bendruomenėje, bendrauti, reikšti jausmus ir, galų gale, atsiprašyti.

Asociacija „Mentor Lietuva“ siekia sudaryti kuo daugiau galimybių vaikams ir jaunimui įgyti pozityvios patirties, kuri gali suformuoti teigiamus įgūdžius ir padėti gyventi visuomenėje. Ši tarptautinė organizacija vykdo prevencijos projektus, dalijasi informacija bei tyrimų medžiaga apie prevenciją.

„Prevencinės vaikų stovyklos – dar viena galimybė mums prisidėti prie jaunų žmonių ugdymo. Tokia patirtis, kurią vaikai sukaupia bendraudami, išmėgindami aktyvų gyvenimo būdą, ugdo jų iniciatyvumą, padeda atsispirti neigiamai aplinkos įtakai ir pasirinkti teisingą gyvenimo kelią“, – sako „Mentor Lietuva“ valdybos pirmininkas ir SEB banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

Pirmoji „Mentor Lietuva“ prevencinė stovykla vyko 2010 metais. Kiekvieną vasarą vaikams iš pažeidžiamų šeimų organizuojamos stovyklos, kuriose ugdomi socialiniai įgūdžiai, vaikus siekiama sudominti įvairiomis sporto šakomis, supažindinti su prasmingais laisvalaikio praleidimo būdais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »