Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU Studentų miestelio ateitis – be aplinką teršiančio transporto

Kauno technologijos universitetas (KTU) žengia dar vieną žingsnį pateisindamas žaliojo universiteto vardą. skaityti »

Seime jaunieji lyderiai aptarė darbo parlamente specifiką

Spalio 13–15 dienomis Seime vyko tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Jaunimo dalyvavimas politinėje veikloje: iššūkiai ir galimybės“. skaityti »

Tekstilės parodoje bus pasirašyta sutartis dėl specialistų rengimo

Spalio 16 d. 12 val. Lietuvos parodų ir konferencijų centro „ Litexpo „ 4-oje salėje vyksiančio renginio „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2014“ oficialaus atidarymo metu švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis ir Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidentas Aurimas Palevičius pasirašys bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Ateities universitetai – nebe tokie akademiški

Spalio 10 d. tarptautinėje konferencijoje „The University in a Single Place: Uniqueness Lies in Diversity“ mokslininkai iš visos Europos diskutavo apie universitetų „pabaigos pradžią“, studijų mobilumo politiką Europoje, jungtinių tarptautinių programų patirtis ir ateitį, aukštojo mokslo tarptautiškumo iššūkius bei perspektyvas. skaityti »

KTU tapo didžiausios pasaulyje virtualios dizaino bibliotekos partneriu

KTU Dizaino centras tapo ambicingo projekto „Digital Design Library” partneriu. Projekto tikslas – sukurti didžiausią pasaulyje virtualią skaitmeninę dizaino biblioteką, sudarytą iš 2 mln. puslapių ir nuotraukų. skaityti »

Bus finansuojami šeši Lietuvos ir Prancūzijos mokslininkų projektai

Spalio 13 d. Švietimo ir mokslo ministerijos delegacija, vadovaujama viceministrės Svetlanos Kauzonienės, dalyvavo Paryžiuje surengtame Lietuvos ir Prancūzijos mokslinio bendradarbiavimo programos „Žiliberas“ posėdyje. skaityti »

Vilniuje atidaromas modernus Geležinkelio transporto specialistų rengimo centras

Spalio 14 d. Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykloje bus atidarytas Geležinkelio transporto specialistų rengimo sektorinis praktinio mokymo centras, sudarysiantis geresnes galimybes geležinkelio specialistams konkuruoti Lietuvos ir ES darbo rinkoje. skaityti »

VGTU mokslininkui – Latvijos universiteto garbės daktaro vardas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Informacinių sistemų profesoriui dr. Olegui Vasilecui už nuopelnus mokslui ir kultūrai suteiktas Latvijos universiteto (LU) garbės daktaro vardas. skaityti »

VGTU studentai galės naudotis bepiločiu orlaiviu tyrimams atlikti

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) savo studentams jų baigiamųjų darbų rengimui, moksliniams tyrimams, studijų projektams ar teorinių žinių pritaikymui praktikoje suteikė dar vieną inovatyvią priemonę – bepilotį orlaivį. skaityti »

Tarptautinė jaunųjų lyderių akademija suburs Lietuvos ir Europos Rytų partnerystės šalių jaunuosius lyderius

Spalio 13–15 dienomis Seimo Konstitucijos salėje vyks jau trečioji tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Jaunimo dalyvavimas politinėje veikloje: iššūkiai ir galimybės“. skaityti »