Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pedagogai aptars priemones, padedančias tobulinti ugdymą

Spalio 9 d. vykusioje konferencijoje „Matomas mokymasis“ švietimo darbuotojai, edukologai, pedagogai aptarė, kaip mokykloms sekasi naudotis nauja mokyklų veiklos įsivertinimui ir tobulinimui skirta internetine sistema „IQES online Lietuva“. skaityti »

VGTU studentų darbai vėl gaivina Vilniaus parkus ir skverus

Mažiau lankomiems Vilniaus parkams galima įkvėpti gyvybės, kad pėstieji sustotų net ir tose erdvėse, kurias dažnai praeina skubėdami. skaityti »

Dainius Pavalkis: kad būtų matomos mokslo pasaulyje, trys Baltijos šalys turi veikti kartu

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis vizito Kioto mieste metu susitikęs su Japonijos mokslo ir technologijų agentūros prezidentu aptarė Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo mokslo srityje klausimus. skaityti »

LEU bendradarbiaus su Lietuvos švietimo istorijos muziejumi

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Lietuvos švietimo istorijos muziejus pradeda tarpusavio bendradarbiavimą švietimo, kultūros ir socialinės partnerystės srityse. skaityti »

Urbanistinės analizės mokslo laboratorijos dešimtmečio darbai – parodoje

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Urbanistinės analizės mokslo laboratorija šiemet švenčia veiklos dešimtmetį. skaityti »

Ūkio ministerija už verslo idėjas ir ekonomines įžvalgas magistrams įteiks apdovanojimus

Atrinkti Ūkio ministerijos skelbto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų konkurso laimėtojai, kurių mokslinių darbų temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. skaityti »

VGTU mokslininkai: miestų ateitis – energiją pasigaminantys namai

Šiuo metu Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai kuria ir išbando bendrai pastate veikiančių, energiją naudojančių sistemų efektyvumo vertinimo modelius. skaityti »

Prezidentė įteiks Meilės Lukšienės premiją ir pasveikins šalies mokytojus

Tarptautinės mokytojų dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, spalio 6 d., 11.00 val. įteiks Meilės Lukšienės premiją ir pasveikins šalies mokytojus. skaityti »

VGTU mokslininkai dalyvavo „Tyrėjų naktyje“

Praėjusį penktadienį Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) atvėrė savo laboratorijų duris ir pakvietė visus, besidominčius mokslu, nors trumpam įsijausti į tyrėjo ar kūrėjo vaidmenį. skaityti »

Sukurta medžiaga, kurios šaukštas sutraukia visą deguonį iš kambario

Danijos pietų universiteto mokslininkai sintezavo kristalines medžiagas, pasižyminčias itin efektyviu gebėjimu surišti oro deguonį didelėmis koncentracijomis. skaityti »