Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarptautinės vasaros mokyklos mokiniai tobulino verslumo įgūdžius

Baigėsi Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vykusi Tarptautinė vasaros mokykla „SOCIAL FACE“. skaityti »

Vilniuje bus atidaryti du sektoriniai profesinio mokymo centrai

Rugsėjo 4 d., ketvirtadienį, 12.30 val. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre bus atidaryti du nauji – inžinerinės pramonės ir energetikos – sektoriniai praktinio mokymo centrai. skaityti »

Nauji mokslo metai mokytojams prasidės moderniau

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios leidykla „Šviesa“ kviečia Lietuvos mokytojus į atnaujintą, patogesnę ir daugiau galimybių bei turinio siūlančią skaitmeninę mokymo(si) aplinką „e.Šviesa“. skaityti »

KTU pirmakursiai mokslo metus įspūdingai pradėjo „Žalgirio“ arenoje

Įspūdingą Rugsėjo 1-osios šventę 2131 pirmakursiui „Žalgirio“ arenoje surengė Kauno technologijos universitetas (KTU). skaityti »

Pirmuosius mokslo metus pradeda inžinerijos licėjus

Rugsėjo pirmąją Kaune, „Purienų“ vidurinės mokyklos bazėje, atidarytas Kauno technologijos universiteto inžinerinis licėjus, kuriame bus mokoma pagal naują inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

SMK Vilniuje mokslo metai prasidės naujose patalpose

Socialinių mokslų kolegijai (SMK) ši mokslo metų pradžia ypatinga, kadangi ji keliasi į visiškai naują ir modernų pastatą Vilniuje. skaityti »

VGTU absolventė gavo „Fulbright“ stipendiją mokytis JAV

Buvusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentė Augustina Radžiūnaitė gavo „Fulbright“ stipendiją antrosios pakopos studijoms į Kalifornijos politechnikos universitetą (California Polytechnic State University). skaityti »

Rugsėjo 1-ąją sostinės mokyklų slenkstį peržengs rekordinis pirmokų skaičius

Sostinės mokyklose šiemet laukiama rekordinio moksleivių skaičiaus. skaityti »

Teisės studentams – teisėjo profesija iš arti

Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas profesorius Tomas Davulis pasirašė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Svetlana Kauzonienė: prioritetas bendrojo ugdymo srityje – mokinių pasiekimų gerinimas

Viceministrė pristatė rengiamo veiklos plano mokinių pasiekimams gerinti gaires. skaityti »