Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniuje prasidėjo analogų neturintys skaitmeniniai mokymai pedagogams

Mokytojai iš visos Lietuvos jau ruošiasi naujiems mokslo metams – šalies sostinėje prasidėjo analogų neturintys nemokami skaitmeniniai mokymai pedagogams. skaityti »

Prasideda Orientacinės tarptautinių programų studentų dienos

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) šią savaitę vyks Orientacinės dienos. skaityti »

Ministerijos vadovai susitiko su projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvėmis

Mokinės, susitikusios su ministru ir viceministrais, jau aptarė bendrojo ugdymo, tarptautinių mokinių tyrimų temas, diskutavo ir, kaip prisipažino pačios merginos, buvo įtikintos matematikos egzamino reikalingumu. skaityti »

Ukrainiečiams VDU – europietiškų vertybių universitetas

Ukrainą krečiant neramumams ir tvyrant nežiniai dėl valstybės ateities, šalies studentų akys krypsta ne tik į Vakarus, bet ir kiek šiauriau, į netoliese esančią Lietuvą. skaityti »

Architektūros inžinerijos mokslininkai pripažinti pasauliniu lygiu

Pasaulinė mokslo žurnalų leidykla „SciencePG“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros profesoriui habil. dr. Josifui Parasoniui siūlo išleisti specialųjį numerį architektūros inžinerijos mokslinių tyrimų tema. skaityti »

Kaliningrado srities ir Lietuvos mokinių kūrybinė stovykla, skirta Kristijonui Donelaičiui

Baltijos pajūrio kurortiniame miestelyje Zelenogradske (Krante), kūrybinėje stovykloje „Palikimas“, kartu stovyklavo trisdešimt Kaliningrado srities rusiškų mokyklų. skaityti »

Kaune duris atvers pirmasis Lietuvoje inžinerijos licėjus

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus – taip nuo rugsėjo 1 dienos vadinsis Kaune įsikūrusi „Purienų“ vidurinė mokykla. skaityti »

„Menar“ akademijoje bus mokomi ir sutrikimų turintys vaikai

Pasaulyje paplitusio unikalaus vaikų intelekto lavinimo mokykla „Menar Mental Arithmetic“, 2013 m. pradžioje atvėrusi duris Lietuvoje, sulaukė didelio susidomėjimo Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. skaityti »

Atnaujinamos 126 švietimo įstaigos

Įgyvendinant Valstybės investicijų 2014–2016 m. programą 2014 metais atnaujinamos 126 švietimo įstaigos. skaityti »

D. Pavalkis: valstybės paslapties statusas saugo egzaminų skaidrumą, bet prevenciją stiprinti reikia

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis įpareigojo Nacionalinį egzaminų centrą peržiūrėti su egzaminų užduočių rengėjais, recenzentais, vertintojais pasirašomas sutartis bei darbo tvarkas ir griežtinti atranką. skaityti »