Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje geografijos olimpiadoje lietuviai iškovojo auksą ir sidabrą

Iš 11-osios tarptautinės geografijos olimpiados Lietuvos mokiniai grįžo su vienu aukso ir vienu sidabro medaliais. Olimpiada vyko rugpjūčio 12–18 dienomis Krokuvoje, Lenkijoje. skaityti »

Mokyklos kviečiamos dalyvauti tarptautiniame Baltijos jūros projekte

Mokyklos kviečiamos dalyvauti aplinkosauginiame Baltijos jūros projekte. Projekte gali dalyvauti bet kuri mokykla, jau įgyvendinanti aplinkosaugines veiklas ar tik jomis susidomėjusi. skaityti »

LEU lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai stipriai įsibėgėjo

LEU universitetas ir vasarą pilnas gyvybės. Šio mėnesio pradžioje čia suvažiavo beveik 60 studentų iš pačių įvairiausių pasaulio šalių, kad pramoktų lietuvių kalbos. skaityti »

Rugsėjį prasideda registracija į jaunųjų ES vertėjų konkursą „Juvenes Translatores“

Šių metų lapkričio 27 d. visose Europos Sąjungos šalyse vienu metu įvyks jaunųjų vertėjų konkursas „Juvenes Translatores“. skaityti »

KTU inžinerijos studentai – geriausi Europoje

Rygoje, Latvijoje, rugpjūčio 1-9 dienomis vykusiame šeštajame didžiausių Europoje inžinerinių varžybų EBEC finale triumfavo KTU studentai. skaityti »

Tarptautinėje vasaros mokykloje – mokymai karjeros siekiantiems

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasideda Tarptautinė vasaros mokykla „Social Face“. skaityti »

Pirmakursių stovykloje galės dalyvauti ir neįgalieji

Prasidedant studijoms, aukštosios mokyklos rengia pirmakursių stovyklas, tačiau jose dalyvauti galimybę turi ne kiekvienas. skaityti »

Paskirtos vardinės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos

Šešiems Vilniaus universiteto bakalauro studijų studentams paskirtos vardinės 2014–2015 mokslo metų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos. skaityti »

Nuo rugsėjo 1 d. gerės apmokėjimas už mokinių darbų tikrinimą

Nuo rugsėjo 1 d. mokytojams, dirbantiems gausesnėse klasėse, bus daugiau sumokama už mokinių darbų tikrinimą. skaityti »

VGTU mokslininkas tapo prestižinio žurnalo redakcinės kolegijos nariu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas prof. habil. dr. Edmundas Kazimieras Zavadskas tapo aukštai vertinamo mokslo žurnalo „Computer-Aided Civil and Infrasctructure Engineering“ redakcinės kolegijos nariu. skaityti »