Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Jaunimas aktyviai dalyvauja priėmime į profesines mokyklas

Prašymus mokytis profesinėse mokyklose jau pateikė per 12 tūkst. kandidatų, tai sudaro daugiau kaip 65 proc. visų galimų priimti mokinių. skaityti »

Iš tarptautinės astronomijos olimpiados Lietuvos komanda parvežė 7 bronzos medalius

Tarptautinėje astronomijos olimpiadoje, vykusioje Rumunijoje rugpjūčio 1–11 dienomis, Lietuvos komanda iškovojo trečią vietą ir pelnė bronzos medalius. skaityti »

Bendrojo priėmimo rezultatai: VGTU – antras Lietuvoje

Galutiniais bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas duomenimis, šiemet į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) įstojo 2129 studentai – t. y. 13 proc. daugiau negu 2013-aisiais. skaityti »

Šį rudenį studijas pradės per 27 tūkstančius pirmakursių

Paskelbti 2014 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas rezultatai. Šiemet studijas universitetuose ir kolegijose pradės per 27 tūkstančius pirmakursių, daugiai nei pusei jų studijas finansuos valstybė. skaityti »

Į KTU įstojo 11 proc. daugiau studentų nei praėjusiais metais

Galutiniais bendrojo priėmimo šiemet į valstybės finansuojamas, valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija ir tikslinio finansavimo vietas Kauno technologijos universitete (KTU) įstojo 11 proc. daugiau studentų nei praėjusiais metais. skaityti »

MRU krepšininkai – Europos universitetų čempionai!

Gedimino Oreliko ir Pauliaus Dambrausko duetas atvedė Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandą ant Europos universitetų sporto žaidynių čempionų pakylos. skaityti »

Kviečiama teikti siūlymus Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašui

Iki rugsėjo 15 dienos mokytojai, mokinių organizacijos, tėvai gali teikti siūlymus Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašo projektui, kurį parengė Švietimo ir mokslo ministerijos suburta ekspertų darbo grupė. skaityti »

Užsienio studentai Lietuvoje mokosi anglų kalbos

Nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 17 d. Lietuvoje pirmą kartą vyksta intensyvūs kalbų kursai CLUE (angl. Culture & Language: Unique Experience), kurių metu dešimt studentų iš Ukrainos, Vokietijos ir Ispanijos mokosi anglų kalbos, tobulina įgūdžius ir dalyvauja tarptautinėje kultūrinėje programoje. skaityti »

Į Lietuvos aukštąsias mokyklas pakviesti visi studijuoti pretendavę Punsko licėjaus abiturientai

Iš penkiolikos Punsko Kovo 11-osios licėjaus abiturientų, pateikusių dokumentus stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas, keturiolika yra pakviesta studijuoti valstybės finansuojamose vietose, vienas – valstybės nefinansuojamoje. skaityti »

Inovatyvūs lietuvių lazeriai uždirba milijonus eurų

Viena sėkmingiausių Lietuvos aukštųjų technologijų įmonė „Ekspla“, gaminanti pažangius lazerius, lazerines sistemas ir komponentus, gali džiaugtis sėkmingai užpildžiusi dar vieną segmentą tarptautinėje rinkoje. skaityti »