Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarp pirmųjų „Erasmus+“ projektų – bendradarbiavimo su verslu pavyzdžiai

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams. Čia 90 projektų vykdytojų pasirašė pirmąsias finansavimą gavusias sutartis. skaityti »

Ministras D. Pavalkis: džiaugiuosi darbdavių iniciatyvomis dėl specialistų rengimo

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis susitiko su Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generaliniu direktoriumi Danu Arlausku. skaityti »

Daugelis Lietuvos universitetų pakilo pasauliniame „Webometrics“ reitinge

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pagerino savo pozicijas pasauliniame aukštųjų mokyklų Webometrics reitinge. skaityti »

Studijas ISM universitete dažniau renkasi ne tik lietuviai

Šiemet ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (ISM) bakalauro studijas pradės 13,4 proc. daugiau pirmakursių nei praėjusiais metais. skaityti »

LEU pritaria ŠMM ketinimui atkurti Pedagogikos institutą

Siekiant suderinti bendrojo lavinimo programas ir teisingai paskirstyti krūvį moksleiviams planuojama atkurti Pedagogikos institutą – apie tai paskelbė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. skaityti »

„VGTU–CalPoly‘2014“ vasaros mokykla baigėsi pažymėjimų teikimo ceremonija

Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai baigė vasaros mokyklos „VGTU–CalPoly‘2014“ kursą. Praėjusią savaitę jiems įteikti baigimo pažymėjimai, kuriuos gavo 18 CalPoly ir 8 VGTU studentai. skaityti »

Britai dalysis patirtimi Lietuvos studijų programose

Lietuvoje šiais mokslo metais pirmą kartą siūlomos dvi tarptautinės bakalauro studijų programos, vykdomos kartu su Centrinio Lankašyro universitetu (D. Britanija) – Mados dizainas ir Muzikos produkcija. skaityti »

Patvirtinti 2016 m. priėmimo į valstybės finansuojamas vietas minimalūs reikalavimai

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino Mokymosi rezultatų minimalius rodiklius stojantiems nuo 2016 metų į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. skaityti »

Mobili mokslinė laboratorija „MoMoLab“ lankosi vaikų vasaros poilsio stovyklose

Mobilioje laboratorijoje vaikai gali išbandyti tyrėjo darbą – moderniausiais prietaisais atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus. skaityti »

Renkantis specialybę koją kiša stereotipai

Kaip ir keletą metų iš eilės, taip ir šiemet buvo galima nesunkiai nuspėti populiariausių specialybių universitetuose sąrašą. Aukščiausias pozicijas išlaikė medicinos, odontologijos, teisės bei ekonomikos studijos. skaityti »