Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Švietimo ir mokslo ministerija finansuos inovatyvias mokyklų idėjas

Siekdama skatinti mokyklų iniciatyvas didesnį dėmesį skirti ugdymo kokybei, Švietimo ir mokslo ministerija skelbia pažangos projektų konkursą ir kviečia mokyklas teikti inovatyvias idėjas ir gauti finansavimą joms įgyvendinti. skaityti »

Tarptautinio švietimo ministrų susitikimo akcentas – mokytojų darbo kokybė

Tokijuje susirinkę švietimo ministrai diskutavo, kaip paskatinti mokytojus bendradarbiauti tarpusavyje siekiant, kad moksleiviai suprastų, kaip per atskirų dalykų pamokas įgytos žinios siejasi ir kaip jas galima pritaikyti praktiškai. skaityti »

Egzotikos finansų rinkoje daugės – rengiami inovacijų kūrėjai

Išvestinės finansų inžinerijos priemonės tokios kaip išankstinis, apsikeitimo ar ateities sandoriai Lietuvoje veikia seniai, tačiau egzotiškų sandorių, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto ar orų išvestinių priemonių, reta. skaityti »

Klaipėdos universitetas pasirašė sutartį su Valdosta valstybiniu universitetu

Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Komunikacijų katedra inicijavo ir pastarosiomis dienomis pasirašė tarptautinę bendradarbiavimo sutartį su Džiordžijos valstijos Valdosta valstybiniu universitetu (JAV). skaityti »

Fizikos studijos ir tyrimai šioje srityje yra kūrybinis, perspektyvus darbas

Fizikos studentė Aušra Gustaitytė sako, jog šiuo metu laboratorijoje praleidžia didžiąją laiko dalį. Savo mokslinius tyrimus ji jau pristatė aštuoniose tarptautinėse konferencijose. skaityti »

KTU studentai Silicio slėnyje laimėjo verslo planų konkursą

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai laimėjo „Silicon Valley Business Plan Competition“ konkurso, kurį surengė Kalifornijoje įsikūręs valstybinis San Jose universitetas, prizus. Dvi Universiteto komandos pasidalino 1 500 JAV dolerių prizinį fondą savo verslo planams įgyvendinti. skaityti »

VGTU lankėsi Izraelio universitetų ir tyrimų centrų atstovai

Birželio 25 dieną universitete lankėsi Izraelio Techniono Technologijų Instituto (Technion, Israel Institute of Technology), Haifos universiteto interneto tyrimų centro (University of Haifa, The Center for Internet Research) ir Rupino akademinio centro (Ruppin Academic Center) atstovai. skaityti »

Rudenį LEU prisijungs prie Vilniaus universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų konsorciumo (UNIKON)

Baigiamos derinti pozicijos dėl Lietuvos edukologijos universiteto prisijungimo prie Vilniaus universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų konsorciumo. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Valdovų rūmų muziejuje Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. skaityti »

KTU studentai – programavimo varžybų finale

Kauno technologijos universiteto (KTU) programuotojų komanda Jekaterinburge (Rusija) dalyvauja Pasaulio studentų komandinio programavimo varžybų („Association for Computing Machinery International Collegiate Programming Contest“, ACM ICPC) finale. skaityti »