Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kauno technologijos universiteto studentams – „GECO“ stipendijos

Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena sparčiausiai augančių atsinaujinančios energetikos bendrovių „GECO Investicijos“. skaityti »

Užsienio reikalų ministerijoje aptartas Lietuvos ir Omano bendradarbiavimas mokslo ir studijų srityje

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Omano aukštojo mokslo viceministru Abdullah Mohammedu Al Sarmi akcentavo, kad bendradarbiavimas mokslo ir studijų srityje yra prasminga investicija. skaityti »

Inovatyvus technologijų panaudojimas prailgins tiltų ilgaamžiškumą

Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Rygos technikos universitetai įsteigė pirmąją Baltijos šalyse jungtinę magistrantūros studijų programą – inovatyvią kelių ir tiltų inžineriją. skaityti »

Lietuvos aukštosios mokyklos kviečiamos dalyvauti naujoje reitingavimo sistemoje „U-Multirank“

Švietimo ir mokslo ministerija ragina Lietuvos universitetus ir kolegijas aktyviai dalyvauti Europos Komisijos iniciatyva vykdomoje naujoje reitingavimo sistemoje „U-Multirank“. skaityti »

Premjeras su pedagogų atstovais aptarė švietimo sistemos finansavimo ir mokytojų atlyginimo klausimus

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovus bei aptarė kitas su mokytojų darbo sąlygomis susijusias temas. skaityti »

Švietimo įstaigos lengviau sudarinės tvarkaraščius ir gerins moksleivių tvarkaraščių kokybę

Vidurinės ir pagrindinės mokyklos, gimnazijos ir progimnazijos tvarkaraščio kūrimas yra aktualus uždavinys tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. skaityti »

Moderni ir efektyvi švietimo sistema – stiprios valstybės pamatas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu aptarė svarbiausius ministerijos ateities darbus. skaityti »

Studentams – septyni darbdavių pasiūlymai per dieną

Darbo ieškančių studentų ir absolventų akys vis labiau krypsta į universitetuose rengiamas karjeros dienas bei čia įsikūrusius karjeros centrus. skaityti »

KTU absolventams – diplomai iš Prezidentės rankų

Kauno „Žalgirio“ arenoje birželio 20 dieną prasidės Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų diplomų įteikimo šventė. Į iškilmingą ceremoniją pasveikinti per 2 tūkst. 91 laidos absolventų atvyks ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. skaityti »

Naujieji specialistai žada mechatronikos revoliuciją

Jaunieji Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mechatronikos specialistai sulaukė pripažinimo iš verslo atstovų. skaityti »