Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Moksleiviai ieško alternatyvų ekonomikos pamokoms mokyklose

Moksleiviai noriai plečia ekonomikos žinias ir renkasi savarankiškus ekonomikos kursus. skaityti »

Kosmoso užkariavimui – nauja VGTU studijų programa

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas nuo rudens ruoš avionikos inžinierius. skaityti »

Profesinėse mokyklose atsiras nauja specialybė

Birželio 3 d. 14 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir Lietuvos aviacijos įmonių asociacijos „Lietuvos aviacija“ valdybos pirmininkas Mindaugas Reinikis pasirašys bendradarbiavimo sutartį dėl aviacijos mechanikų rengimo. skaityti »

KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto. skaityti »

Studentų verslo idėjos: nuo sliekų auginimo iki robotų projektavimo

Vytauto Didžiojo universiteto studentai, doktorantai, jaunieji mokslininkai turi originalių verslo idėjų bei ryžtingai imasi jas įgyvendinti. skaityti »

Lietuvoje bus atlikta išsami pameistrystės programų apžvalga

Švietimo ir mokslo ministro kvietimu Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) iki 2015 m. vidurio įsipareigojo atlikti išsamią pameistrystės programų Lietuvoje galimybių apžvalgą. skaityti »

Dėl 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas vyksta diskusijos

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiuo metu vyksta diskusijos dėl 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje svarstomi švietimo kokybės vertinimo ir tobulinimo klausimai

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja vis aukštesnės švietimo kokybės ir efektyvesnių jos vertinimo būdų, sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis vykusiame tarptautiniame švietimo inspektorių asociacijos renginyje „Įsivertinimo ir išorinio vertinimo poveikis tobulinant mokyklų veiklos kokybę“ Vilniuje. skaityti »

Prestižinės Vilniaus gimnazijos – pirmosios licencijuotos Lietuvoje

Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjęs The Duke of Edinburgh's International Award fondo generalinis sekretorius John May įteikė nacionalinę licenciją „Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui“. skaityti »

Rengiant specialistus svarbus kolegijų ir darbdavių bendradarbiavimas

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, nors Lietuvoje yra gerų abipusio bendradarbiavimo pavyzdžių, kolegijų ir darbdavių ryšiai galėtų būti dar glaudesni. skaityti »