Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Profesinės mokyklos kviečia į atvirų durų dieną

Balandžio 10 d. daugumoje šalies profesinių mokyklų vyks atvirų durų diena. Mokiniai, jų tėvai kviečiami apsilankyti, susipažinti su šių mokyklų galimybėmis: ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis amato, kur galima atlikti praktikas ir kur įsidarbinti. skaityti »

Leidybos idėjų centras Išleido knygą „Lietuvos medicina. Pažanga ir asmenybės“

VšĮ Leidybos idėjų centras išleido išskirtinio turinio ir formos prestižinį albumo formato leidinį „Lietuvos medicina. Pažanga ir asmenybės“, reprezentuojantį šalies medicinos laimėjimus ir pristatantį žymiausius, labiausiai nusipelniusius ir toli už šales ribų garsius dabarties Lietuvos medicinos elito atstovus. skaityti »

„Karjeros dienose“ Kaune – seminarai, susitikimai su įmonėmis

Balandžio 8 ir 10 dienomis Vytauto Didžiojo universitetas Kaune surengs tradicines „Karjeros dienas 2014“, kurios padės planuoti savo karjerą ir įsivertinti profesines bei akademines perspektyvas. skaityti »

Mokiniai varžėsi krėslo konstravimo konkurse

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) mokiniai demonstravo inžinerines žinias konkurse „Krėslas – mano pirmoji statyba“. skaityti »

Per pavasario atostogas – Kūrybos ir veiksmo dienos pedagogams

2014 m. balandžio 14–16 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) rengia „Kūrybos ir veiksmo dienas“ – praktinius kvalifikacijos tobulinimo seminarus pedagogams. skaityti »

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje – Studijų ir karjeros konferencija

Balandžio 11 dieną Klaipėdos valstybinėje kolegijoje įvyks Studijų ir karjeros konferencija „Išgirsk. Pamatyk. Nuspręsk.“ 2014. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitete startavo „Jaunojo pedagogo akademija“

2014 m. kovo 31 d. į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) susirinko 20 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų ir mokyklų, kurie parodė didžiausią motyvaciją tapti mokytojais. skaityti »

LEU studentai dalyvauja švietimo startuolių konkurse

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete taikomąją istoriją studijuojantys trečiakursiai – Alma Kairaitytė, Karolis Staponas ir Evelina Buinickaitė – dalyvauja švietimo srityje verslumo ir inovacijų plėtrą skatinančiame konkurse „The Open Education Challenge“ („Atviresnio švietimo iššūkis“). skaityti »

VGTU mokslininkų inovacija – jau pakeliui į pasaulinę rinką

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų sukurtą aukštųjų technologijų inovaciją serijinei gamybai pritaikė moderni lietuviška elektronikos įmonė. skaityti »

M. Mažvydo „Katekizmo“ originalas – balandžio 1-ąją naujojoje Vilniaus universiteto bibliotekoje

Vilniaus universiteto biblioteka balandžio 1-ąją siūlo ne tik pamatyti pirmosios lietuviškos knygos M. Mažvydo „Katekizmo“ originalą, bet ir apsilankyti vienoje moderniausių Lietuvos bibliotekų – Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre. skaityti »