Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Premjeras pasveikino Lietuvos mokslo premijų laureatus

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės vardu pasveikino Lietuvos mokslo premijų laureatus. skaityti »

KTU – ypatingas dėmesys veiklos skaidrumui užtikrinti

Siekiant užtikrinti Kauno technologijos universiteto (KTU) veiklos skaidrumą, įtvirtinti akademinio sąžiningumo, atsakomybės principus, Universitete pradėjo dirbti korupcijos rizikos valdymo specialistas, aktyviai veiks naujai išrinkta KTU Akademinės etikos kolegija. skaityti »

Numatoma didinti valstybės finansavimą doktorantūrai

Vyriausybė pritarė siūlymui 2014 metais finansuoti studijas per 4,6 tūkst. magistrantų ir daugiau nei pusei tūkstančio doktorantų. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedrai - 15 metų

Parodų idėjų ir ekspozicijų būna įvairių. Šiai parodai impulsą davė suvokimas, kad per 15 metų galiausiai išsikristalizavo Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedros studijų struktūra. skaityti »

LEU dėstytojas M. Nefas: „Moksleiviai veržiasi studijuoti į užsienį, neišsiaiškinę galimybių Lietuvoje“

Vilniaus Radvilų gimnazijos mokytojas ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dėstytojas Mindaugas Nefas tvirtina turintis misiją – įtikinti jaunimą, kad Lietuvos aukštojo mokslo studijos yra labai geros kokybės. skaityti »

F. Haren: dabar – geriausias laikas nuo devintojo dešimtmečio kurti globalias inovacijas

ISM Vadybos ir ekonomikos universitete viešėjęs kūrybingumo guru, „Idėjų knygos“ („The idea book“) autorius Fredrik Haren būsimuosius Lietuvos verslininkus patikino, kad šiuo metu susiklostė palankiausios aplinkybės kurti verslą ir įgyvendinti drąsiausias verslo idėjas. skaityti »

Kviečiame siūlyti kandidatūras užsienio lietuvių mokslo premijoms

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia užsienio šalių lietuvių bendruomenes bei Lietuvos mokslo ir studijų institucijas iki gegužės 31 d. siūlyti kandidatus mokslo premijoms užsienyje gyvenantiems lietuvių kilmės mokslininkams. skaityti »

Į mokyklas atkeliauja konkursas „Švari kalba – švari galva“

Jaunimas ir vėl raginamas pasitikrinti savo gimtosios kalbos žinias prie kompiuterio septintajame nacionaliniame moksleivių konkurse „Švari kalba – švari galva“. skaityti »

Sumani specializacija – įrankis efektyviai investuoti į mokslinius tyrimus ir inovacijas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatomi Lietuvos sumanios specializacijos prioritetų įgyvendinimo kelrodžiai. skaityti »

VU mokslininkų ir studentų moksliniams darbams – LMA apdovanojimai

Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė 2013 m. vardinių premijų laureatus, jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojus. skaityti »