Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konferencijoje pristatytos naujos patentų paieškos galimybės

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko informacinis seminaras – diskusija apie Europos patentų organizacijos (EPO) ir Valstybinio patentų biuro (VPB) bendradarbiavimą atliekant paieškas. skaityti »

KTU karjeros centro vadovė: „Nemažai rytojaus profesijų šiandien dar neegzistuoja“

Remiantis Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, jaunimo (15–24 m. amžiaus) nedarbas per pastaruosius ketverius metus išaugo net 26,9 proc. (31 proc. vyrų ir 20,8 proc. moterų). Lietuvoje jaunimo bedarbystė 2014 sausio 1 d. duomenimis siekė 11,2 proc. skaityti »

Vilniaus universitetas ir Vilniaus jėzuitų gimnazija atnaujina bendradarbiavimo sutartį

Kovo 4 d. (antradienį) 11.00 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34) Vilniaus universitetas ir Vilniaus jėzuitų gimnazija pasirašys bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Lietuvos mokslų akademija laukia naujų narių

Artėja Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikrųjų narių rinkimai. LMA kviečia šalies mokslo institucijų senatus, mokslo tarybas ir mokslininkų asociacijas kelti kandidatus laisvoms tikrųjų narių vietoms užimti. skaityti »

Mokyklų išorinis vertinimas įvardija švietimo sėkmės ženklus ir tobulintinas sritis

Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra parengė Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų kokybės veiksnius analizuojantį leidinį „Bendrojo ugdymo mokyklų veiklos kokybė. skaityti »

LEU vyks Meilės Lukšienės asmenybės ir jos mokslinio palikimo leidinių pristatymas

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vasario 27 d. 14 val. 302 aud. vyks Meilės Lukšienės asmenybės ir mokslinio palikimo tyrimams skirtų leidinių pristatymas. skaityti »

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pritaria vadovų veiklos vertinimui

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga pritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nustatyti mokyklų, darželių, socialinės globos įstaigų, kultūros centrų ir kitų biudžetinių įstaigų vadovams vienodas ketverių metų kadencijas ir kasmet vertinti jų veiklą. skaityti »

ISM iššūkis tradicinėms studijoms: studentams įkurti biurai

Šalia ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto duris atvėrė pirmoji Lietuvoje studentų verslų kalvė – ISM Inovatorių bazė. skaityti »

Pasauliniame Webometrics reitinge VGTU šoktelėjo aukštyn

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) smarkiai pagerino savo pozicijas pasauliniame aukštųjų mokyklų Webometrics reitinge. skaityti »

Verslūs VGTU absolventai grįžta mokyti

Savo verslą sukūrę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakulteto (KIF) absolventai grįžta į universitetą siekdami pasidalyti sukauptomis žiniomis. skaityti »