Priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovė vis dar nepopuliari tarp abiturientų

Publikuota: 2013 m. liepos 18 d. ketvirtadienis

Iki bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas pabaigos likus kiek mažiau nei savaitei, universitetuose – sujudimas ir nuostaba. Abiturientai nenoriai naudojasi naujove – valstybės nefinansuojamomis vietomis su galimybe gauti studijų stipendiją.

„Galima sakyti, kad šios valstybės nefinansuojamos vietos, siekiant gauti studijų stipendiją, reiškia nemokamą mokslą, nes keturių metų stipendijos dydis prilygsta mokesčiui už studijas, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektorius Romualdas Kliukas. – Gana keista, kai abiturientai, ne visada išgalėdami susimokėti už svajonių studijas, nesirenka šios galimybės.“

Naujo tipo vietas su studijų stipendija galima pasirinkti humanitarinių, socialinių ir fizinių mokslų srityse. VGTU jose siūlo 12 skirtingų studijų programų, kurių kryptys labai įvairios – ekonomika, komunikacija, vadyba, verslas, informacijos sistemos, informatika, matematika ir statistika. Studijų stipendija VGTU kompensuoja visą studijų kainą ir gali siekti net 7638 litus per metus.

„Kasdien sulaukiame abiturientų skambučių ir iš jų klausimų suprantame, kad informacijos apie šią stojimo tvarką ir galimybę gauti studijų stipendiją dar trūksta“, – teigė Romualdas Kliukas.

Nagrinėjant abituriento pateiktą paraišką, pirmenybė vis tiek suteikiama valstybės finansuojamoms vietoms. Pagrindinis skirtumas tarp valstybės finansuojamo ir studijų stipendiją gaunančio studentų – finansavimo praradimo galimybė. Visi studentai pagal savo pažymius rotuojami kasmet, tačiau studijų stipendiją gaunantys finansavimo netenka, jei jų studijų vidurkis žemesnis už kurso vidurkį, o valstybės finansuojamose vietose studijuojantys – tik tuo atveju, jei jų vidurkis net 20 procentinių punktų žemesnis už kurso.

„Iki liepos 23 dienos 17 valandos dar galite koreguoti pateiktus stojimo į aukštąsias mokyklas prašymus. Peržiūrėkite juos ir pagalvokite, gal galėtumėte savo prioritetų sąrašą sudėlioti kitaip ir įrašyti dar vieną pageidavimą, su finansavimo pobūdžiu vnf/st, o tuomet galiausiai nemokėti už mokslą,“ – į abiturientus kreipėsi VGTU Studijų prorektorius.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012–2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Klaipėdos universiteto atvirų durų dienoje – informacija, paskaitos, ekskursijos, įspūdžiai

Vasario 28-ąją (penktadienį) būsimieji studentai kviečiami daugiau sužinoti apie studijas, dalyvauti ekskursijose, paklausyti paskaitų, išbandyti kai kurių studijų praktinę bazę, susipažinti su Universiteto kolektyvais ir klubais. skaityti »

Šveicarijoje laukiami jaunieji tyrėjai iš Lietuvos

Šveicarijoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas mokslinėms stažuotėms Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose. skaityti »

Tarp geriausių Rytų Europos magistrantūros studijų – trys ISM programos

Trys ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrantūros studijų programos įvertintos pasaulinio verslo universitetų magistrantūrų reitingo „Eduniversal Best Masters Ranking 2013–2014“. skaityti »

Vaikų išsilavinimas Lietuvoje yra vienas svarbiausių šeimos finansinių prioritetų

Rengtis ateities studijoms ir kalbėtis apie būsimą profesiją pradedama su vaikais nuo 14 metų. Apie 72 proc. tėvų apie profesijos pasirinkimą kalbasi su paaugliais, perkopusiais 14 metų. skaityti »

Lietuvos aukštosios mokyklos prisistatė Gruzijos jaunimui

2014 m. vasario 14-15 dienomis švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus kartu su dvidešimt mūsų šalies kolegijų ir universitetų pristatė Lietuvos aukštąjį mokslą Gruzijos jaunimui Tbilisyje vykusioje Tarptautinėje studijų parodoje. skaityti »

Raštingiausiems lietuviškų mokyklų užsienyje mokiniams – kelionė į Lietuvą

Nacionalinio diktanto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų, lituanistinių mokyklų užsienyje bendruomenes (mokinius, jų tėvelius ir mokytojus), kviesdama aktyviai dalyvauti jau septintą kartą rengiamame Nacionalinio diktanto konkurse. skaityti »

Pasveikindamas švietimo darbuotojus, Vilniaus meras palinkėjo glaudesnio bendradarbiavimo

Vilniaus meras Artūras Zuokas pasveikino mokymų švietimo darbuotojams „Art of Hosting in Education“ dalyvius. skaityti »

VU vykdomas technologinio verslumo projektas padės įkurti naujas įmones

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su 7 universitetais, 7 mokslo ir technologijų parkais ir kitomis mokslo ir studijų institucijomis pradeda naują technologinio verslumo projektą „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS), kurį finansuoja Europos regioninės plėtros ir Europos socialinis fondas. skaityti »

JAV ambasados kūrybinis iššūkis Lietuvos studentams: įgyvendink savo idėją!

Visai neseniai JAV ambasada Lietuvoje paskelbė tvarios aukštosios mokyklos aplinkos projektų konkursą, kuriame kviečiami dalyvauti įvairiausių specialybių studentai ir jų dėstytojai. Tai pirmasis toks konkursas, kurį Lietuvoje organizuoja JAV ambasada, tad natūraliai kyla daug klausimų – kokie šio konkurso tikslai ir ar tai „įkandamas“ iššūkis Lietuvos studentams? skaityti »

Klaipėdos universitete - nauji studentai iš užsienio

Pirmąją vasario savaitę Klaipėdos universiteto studentai pradeda naują semestrą, pripildytą naujų pažadų, kad geriau mokysis nepamiršdami ir studentavimo malonumų. skaityti »