Prieš naujus mokslo metus – metodinių dienų ciklas apie mokinių mokymosi gerinimą

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 21 d. penktadienis

Rugpjūčio 24–28 dienomis Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru Vilniuje organizuoja metodinių dienų ciklą „Mokinių mokymosi gerinimas: ką galime padaryti?“. Metodinės dienos skirtos savivaldybių metodinių būrelių pirmininkams, švietimo skyrių, švietimo centrų ir švietimo pagalbos tarnybų specialistams.

„Tai svari pagalba mokyklai. Prieš pat naujus mokslo metus iš visos Lietuvos susirinkę atsakingi švietimo specialistai, – o jų laukiama išties nemažai, jau dabar užsiregistravusių yra beveik 500, – su ministerijos, Ugdymo plėtotės centro darbuotojais, aukštųjų mokyklų dėstytojais, mokytojų asociacijų atstovais aptars svarbiausias ugdymo turinio, bendrųjų programų naujoves, brandos egzaminų rezultatus, kartu ieškos sprendimų, kaip pagerinti mokinių ugdymą. Įsiklausysime į seminaro dalyvių nuomonę, kokios metodinės pagalbos mokytojams dar trūksta, visokeriopai jiems padėsime, kad kartu atrastume geriausius sprendimus, pagerinančius ugdymo kokybę“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Rugpjūčio 24 d. 12 val. Ugdymo plėtotės centro fojė (M. Katkaus g. 44, Vilnius) švietimo ir mokslo ministrė atidarys fotografijų parodą „Lietuvos švietimo aktualijos“ ir pasveikins visą savaitę vyksiančių metodinių dienų dalyvius.

Metodinių dienų tikslas – pristatyti ugdymo aktualijas, ieškoti būdų, kaip pagerinti mokinių mokymąsi, teikiant pagalbą mokytojams numatyti, kaip jie bus įgyvendinami.

Metodinės dienos vyks:

rugpjūčio 24 d. 10 val. – Socialinis ir dorinis, rengimo šeimai ir lytiškumo, etnokultūrinis ugdymas (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius), Užsienio kalbos (ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto II rūmuose, 113 auditorijoje, Arklių g. 18, Vilnius);

rugpjūčio 25 d. 10 val. – Matematika ir informacinės technologijos (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius);

rugpjūčio 26 d. 10 val. – Gamtos mokslai (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius), Technologinis ir meninis ugdymas (Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų  fakultete, Studentų g. 39, Vilnius);

rugpjūčio 27 d. 10 val. – Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius);

rugpjūčio 28 d. 10 val. – Lietuvių kalbos ir tautinių mažumų gimtosios kalbos (Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultete II rūmuose, T. Ševčenkos g. 31, Vilnius), Kūno kultūra (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius).

Metodinių dienų ciklą prieš rugsėjį Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras tradiciškai rengia kasmet nuo 2012 metų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Naujų mokslo metų prioritetai – lituanistinis švietimas, darželių tinklo plėtra ir tikslingas finansavimas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi aptarė, kaip šalies mokyklos pasirengusios naujiems mokslo metams ir kaip bus įgyvendinamas naujasis Švietimo įstatymas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »