Prieš naujus mokslo metus – metodinių dienų ciklas apie mokinių mokymosi gerinimą

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 21 d. penktadienis

Rugpjūčio 24–28 dienomis Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru Vilniuje organizuoja metodinių dienų ciklą „Mokinių mokymosi gerinimas: ką galime padaryti?“. Metodinės dienos skirtos savivaldybių metodinių būrelių pirmininkams, švietimo skyrių, švietimo centrų ir švietimo pagalbos tarnybų specialistams.

„Tai svari pagalba mokyklai. Prieš pat naujus mokslo metus iš visos Lietuvos susirinkę atsakingi švietimo specialistai, – o jų laukiama išties nemažai, jau dabar užsiregistravusių yra beveik 500, – su ministerijos, Ugdymo plėtotės centro darbuotojais, aukštųjų mokyklų dėstytojais, mokytojų asociacijų atstovais aptars svarbiausias ugdymo turinio, bendrųjų programų naujoves, brandos egzaminų rezultatus, kartu ieškos sprendimų, kaip pagerinti mokinių ugdymą. Įsiklausysime į seminaro dalyvių nuomonę, kokios metodinės pagalbos mokytojams dar trūksta, visokeriopai jiems padėsime, kad kartu atrastume geriausius sprendimus, pagerinančius ugdymo kokybę“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Rugpjūčio 24 d. 12 val. Ugdymo plėtotės centro fojė (M. Katkaus g. 44, Vilnius) švietimo ir mokslo ministrė atidarys fotografijų parodą „Lietuvos švietimo aktualijos“ ir pasveikins visą savaitę vyksiančių metodinių dienų dalyvius.

Metodinių dienų tikslas – pristatyti ugdymo aktualijas, ieškoti būdų, kaip pagerinti mokinių mokymąsi, teikiant pagalbą mokytojams numatyti, kaip jie bus įgyvendinami.

Metodinės dienos vyks:

rugpjūčio 24 d. 10 val. – Socialinis ir dorinis, rengimo šeimai ir lytiškumo, etnokultūrinis ugdymas (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius), Užsienio kalbos (ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto II rūmuose, 113 auditorijoje, Arklių g. 18, Vilnius);

rugpjūčio 25 d. 10 val. – Matematika ir informacinės technologijos (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius);

rugpjūčio 26 d. 10 val. – Gamtos mokslai (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius), Technologinis ir meninis ugdymas (Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų  fakultete, Studentų g. 39, Vilnius);

rugpjūčio 27 d. 10 val. – Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius);

rugpjūčio 28 d. 10 val. – Lietuvių kalbos ir tautinių mažumų gimtosios kalbos (Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultete II rūmuose, T. Ševčenkos g. 31, Vilnius), Kūno kultūra (Ugdymo plėtotės centre, M. Katkaus g. 44, Vilnius).

Metodinių dienų ciklą prieš rugsėjį Švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras tradiciškai rengia kasmet nuo 2012 metų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Naujų mokslo metų prioritetai – lituanistinis švietimas, darželių tinklo plėtra ir tikslingas finansavimas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi aptarė, kaip šalies mokyklos pasirengusios naujiems mokslo metams ir kaip bus įgyvendinamas naujasis Švietimo įstatymas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »