Pristatytas „U-Multirank“ reitingavimo projektas

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pristatytas „U-Multirank“ aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos projektas ir iki šiol atlikti moksleivių bei aukštųjų mokyklų studentų motyvacijos tyrimai, leidžiantys suprasti, ko studentai pageidauja iš studijų programų, kas juos skatina studijuoti ir kaip studentų bei moksleivių pasirengimą studijoms vertina dėstytojai.

Pirmojo projekto etapo metu buvo reitinguojama 850 aukštųjų mokyklų iš 70 pasaulio šalių ir 5000 studijų programų duomenys pagal fizikos, elektros inžinerijos, mechanikos inžinerijos ir verslo studijų kryptis. Prie reitingo prisijungė 5 universitetai ir 4 kolegijos iš Lietuvos. Planuojama, kad antrojo etapo rezultatai bus skelbiami 2015 m. kovą. Prie jau esančių studijų krypčių bus prijungtos taip pat ir medicinos, psichologijos bei kompiuterijos studijos.

„U-Multirank“ reitingavimo sistema vertina ne aukštąsias mokyklas, bet tarpusavyje palyginamus rodiklius pagal studijų kryptis. Svarbiausi kriterijai – mokslinių tyrimų, žinių perdavimo, mokymo ir mokymosi, tarptautiškumo, regioniškumo. Naudojantis „U-Multirank“, kai atsiranda galimybė konkrečios veiklos rezultatus įvertinti tūkstančio ar dešimties tūkstančių kitų aukštųjų mokyklų atžvilgiu, vietiniai pačių institucijų reitingai tampa nebeaktualūs, todėl siekiame pritraukti kuo daugiau aukštųjų mokyklų“, – sakė švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.

Reitingavimo metu aukštosios mokyklos pačios turi užpildyti klausimyną, kuriame pateikia duomenis apie savo veiklą. Universitetai testuojami pagal 30 rodiklių ir reitinguojami pagal penkias veiklos grupes nuo A (labai gerai) iki E (silpnai). „U-Multirank“ sistema gali būti naudinga būsimiesiems studentams renkantis aukštąją mokyklą ir studijų programą, o aukštosioms mokykloms – tobulinant studijas ir kitą mokslinę veiklą.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »